Mehr
    StartReisblogDe 81 provincies van Türkiye: Ontdek de diversiteit, geschiedenis en natuurlijke schoonheid

    De 81 provincies van Türkiye: Ontdek de diversiteit, geschiedenis en natuurlijke schoonheid - 2024

    reclame

    Een reis door de 81 provincies van Türkiye: geschiedenis, cultuur en landschap

    Turkije, een fascinerend land dat een brug slaat tussen Oost en West, traditie en moderniteit, geschiedenis en heden, is verdeeld in diverse provincies, elk met zijn eigen unieke identiteit. Deze provincies vertegenwoordigen niet alleen de geografische diversiteit van Turkije, maar bieden ook een rijk scala aan culturele schatten, historische monumenten en culinaire hoogstandjes die bezoekers van over de hele wereld verrukken. Tijdens deze reis door de provincies van Turkije gaan we op een spannende ontdekkingsreis om meer te weten te komen over de geschiedenis, cultuur en het heerlijke eten van elke provincie. Dompel jezelf met ons onder in de wereld van de Turkse provincies en laat je betoveren door hun diversiteit.

    De Turkse Republiek is verdeeld in in totaal 81 provincies, die elk worden geïdentificeerd aan de hand van het kenteken en de eerste twee cijfers van de postcode. Deze provincies zijn op hun beurt verdeeld in districten die “İlçe” worden genoemd.

    Alle provincies van Turkije
    Alle provincies van Turkije 2024 - Het leven in Turkije
    Nr.naam van de provinciedistrictengemeenschappenTownshipsdorpen
    01Adana1515829-
    02Adıyaman923172451
    03Afyonkarahisar1859436423
    04Pijn81299562
    05Amasya78107372
    06Ankara25251433-
    07Antalya1919910-
    08Artvin9938320
    09Aydin1717670-
    10Balıkesir20201129-
    11Bilecik81160245
    12Bingöl81168320
    13Bitlis713123348
    14Bolu91293487
    15Burdur1114126193
    16Bursa17171060-
    17Çanakkale122381574
    18Çankırı121591376
    19Çorum1416124760
    20denigrerend1919624-
    21Diyarbakır17171041-
    22Edirne91694254
    23Elazığ1120149552
    24Erzincan924148528
    25Erzurum20201177-
    26Eskişehir1414539-
    27Gaziantep99785-
    28Giresun1624193551
    29Gümüşhane61470321
    30Hakkari4853125
    31Hatay1515590-
    32Isparta1322217203
    33Mersin1313805-
    34 Istanbul3939960-
    35İzmir30301295-
    36Kars8956380
    37Kastamonu20201621065
    38Kayseri1616758-
    39Kırklareli821107179
    40Kırşehir71067252
    41Kocaeli1212474-
    42Konya31311196-
    43Kütahya122223548
    44Malatya1313717-
    45Manisa17171088-
    46Kahramanmaraş1111693-
    47Mardin1010696-
    48Muğla1313565-
    49Muş623110366
    50Nevşehir823125153
    51Niğde629138132
    52Ordu1919741-
    53Rize1218202291
    54Sakarya1616665-
    55Samsun17171245-
    56Siirt71263277
    57Sinop9955470
    58Sivas17242461240
    59Tekirdağ1111355-
    60Tokat1237308623
    61Trabzon1818692-
    62Tunceli8943361
    63Şanlıurfa13131380-
    64Uşak61262256
    65Vanaf1313685-
    66Yozgat1433219572
    67Zonguldak825176380
    68Aksaray822153177
    69Bayburt3528170
    70Karaman611130159
    71Kırıkkale91185185
    72oppasser611126284
    73Şırnak71990102
    74Bartın4848265
    75Ardahan6739227
    76Iğdır4736161
    77Yalova6145043
    78Karabük6778278
    79Kilis4488137
    80Osmaniye717132160
    81Düzce810114279
    provincies van Turkije

    Ontdek de indrukwekkende diversiteit en natuurlijke schoonheid van de Turkse provincies. Dompel jezelf onder in de geschiedenis, cultuur en pittoreske landschappen van in totaal 81 provincies. Leer meer over de bijzondere steden en attracties die elke provincie te bieden heeft. Ontdek de culinaire hoogstandjes en traditionele gebruiken die elke regio uniek maken. Leer spannende feiten over de provincies van Turkije en begin met het plannen van uw volgende onvergetelijke reis naar dit fascinerende land.

    Provincie Adana (01)

    Adana, een provincie in het hart van Zuid-Turkije, kenmerkt zich door haar rijke geschiedenis en culinaire diversiteit. De naam ‘Adana’ is mogelijk afgeleid van ‘adan’, wat ‘stevig en constant’ betekent, een verwijzing naar de historische stabiliteit van deze regio.

    Attracties:

    1. Oude stad Augusta: Verken de overblijfselen van deze oude stad die ooit deel uitmaakte van het Romeinse rijk en bewonder goed bewaarde tempels en theaters.
    2. Adana-kasteel: Dit imposante kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een adembenemend uitzicht op de omgeving.
    3. Archäologisch Museum: Dompel jezelf onder in de geschiedenis van Adana en bewonder oude artefacten en kunstwerken.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Adana-kebab: Geniet van de beroemde pittige kebab die Adana zijn culinaire reputatie geeft.
    2. Meze-variëteit: Geniet van de verscheidenheid aan meze: Proef een ruime keuze aan voorgerechten, zorgvuldig bereid met verse groenten en aromatische kruiden.
    3. Fladenbrot: Trakteer uzelf op vers platbrood: Probeer ons heerlijk, vers gebakken platbrood dat perfect past bij uw heerlijke gerechten.

    Praktische informatie:

    • telefoon netnummer: + 90 322
    • Nummerplaat: 01

    Adana is een plek waar geschiedenis en culinaire hoogstandjes samenkomen. Dompel jezelf onder in de fascinerende cultuur en het rijke verleden van deze provincie, die je zal verrassen met zijn diversiteit en cultureel erfgoed.

    Provincie Adıyaman (02)

    Adıyaman, een provincie in het zuidoosten van Turkije, wordt gekenmerkt door zijn rijke geschiedenis en natuurlijke schoonheid. De naam “Adıyaman” zou afgeleid kunnen zijn van “ada”, wat “dichtbij en toegankelijk” betekent en de centrale ligging van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Mount Nemrut: Deze berg, een UNESCO-werelderfgoedlocatie, staat bekend om oude graven uit de Commagene-periode.
    2. Arsemia oude stad: Deze oude stad beschikt over historische ruïnes en indrukwekkende stenen figuren.
    3. Adiyaman-museum: Hier kunnen bezoekers de geschiedenis en het culturele erfgoed van de regio verkennen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Adiyaman Çiğ Köfte: Deze pittige snack is een lokale favoriet en een must-try.
    2. Analı Kızlı-soep: De traditionele soep van Adıyaman biedt warmte en smaak.

    Praktische informatie:

    • telefoon netnummer: + 90 416
    • Nummerplaat: 02

    Adıyaman is een plek waar geschiedenis en natuur in perfecte harmonie samenkomen. Deze provincie biedt een rijke cultuur en een adembenemend landschap waar elke bezoeker van geniet.

    Provincie Afyonkarahisar (03)

    Afyonkarahisar, een provincie in het westen van Turkije, combineert geschiedenis en natuur op fascinerende wijze. De naam “Afyonkarahisar” is afgeleid van “afyon” (opium), “kara” (zwart) en “hisar” (kasteel) en verwijst naar het historische belang van de stad en haar opiumproductie.

    Attracties:

    1. Afyonkarahisar-Kalesi: Dit imposante kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt adembenemende uitzichten.
    2. Frygische monumenten: verken de oude Frygische rotsgraven en inscripties die in de regio te vinden zijn.
    3. Thermen: Afyonkarahisar staat bekend om zijn geneeskrachtige thermale bronnen. Geniet van een ontspannende badervaring in een van de plaatselijke baden.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Afyon Kaymak: De rijke crème van Afyonkarahisar staat bekend om zijn smaak en kwaliteit.
    2. Simit Kebap: Probeer dit heerlijke platbrood met gegrild vlees, een plaatselijke favoriet.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 272
    • Kenteken van het voertuig: 03

    Afyonkarahisar is een plek waar geschiedenis moderne gemakken ontmoet. Verken de historische bezienswaardigheden en geniet van de natuurlijke bronnen die deze provincie te bieden heeft.

    Provincie Agri (04)

    Ağrı, een provincie in het oosten van Turkije, maakt indruk met zijn unieke combinatie van geschiedenis en natuur. De naam “Ağrı” zou kunnen zijn afgeleid van de berg Ararat, die in deze regio ligt en in de Bijbel wordt genoemd.

    Attracties:

    1. Mount Ararat: Deze majestueuze berg is een symbool van de regio en een uitdaging voor bergbeklimmers.
    2. İshak Paşa Sarayı: Dit prachtige paleiscomplex is een meesterwerk van Ottomaanse architectuur.
    3. Tarihi Ağrı Kalesi: Het historische kasteel van Ağrı biedt een kijkje in het verleden van de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Ağrı Balı: Ağrı-honing staat bekend om zijn kenmerkende smaak.
    2. Ağrı Otlu Peyniri: Deze pittige kaas is een genot voor kaasliefhebbers.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 472
    • Kenteken van het voertuig: 04

    Ağrı is een plek waar geschiedenis en natuur op indrukwekkende wijze samenkomen. Deze provincie biedt adembenemende landschappen en culturele schatten om te ontdekken.

    Provincie Amasya (05)

    Amasya, een provincie in het noorden van Turkije, staat bekend om zijn rijke geschiedenis en schilderachtige ligging langs de rivier de Yeşilırmak. De naam ‘Amasya’ is mogelijk afgeleid van ‘Amasis’, de naam van een Egyptische farao die ooit over de regio regeerde.

    Attracties:

    1. Kral Kaya Mezarları: Deze indrukwekkende rotsgraven aan de rivieroever vertellen over de geschiedenis van de regio.
    2. Amasya Kalesi: Amasya Castle biedt een geweldig uitzicht over de stad en de rivier.
    3. Amasya Safranbolu Evleri: De goed bewaarde historische houten huizen zijn een charmant bewijs van de Ottomaanse architectuur.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Misket Köfte: Deze heerlijke gehaktballetjes zijn een lokale delicatesse.
    2. Amasya Elması: De zoete, knapperige appels van Amasya zijn tot ver buiten de regiogrenzen bekend.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 358
    • Kenteken van het voertuig: 05

    Amasya is een plek waar geschiedenis en natuurlijke schoonheid harmonieus samenvloeien. Deze provincie biedt fascinerende historische bezienswaardigheden en een ontspannen sfeer waar elke bezoeker van geniet.

    Provincie Ankara (06)

    Ankara, de hoofdstad van Turkije, is een fascinerende mix van geschiedenis, cultuur en moderniteit. De naam "Ankara ' komt waarschijnlijk van 'Ancyra', de oude naam van de stad, en betekent 'ankerplaats' of 'veilige haven'.

    Attracties:

    1. Anitkabir: Het Mausoleum van Mustafa Kemal Ataturk is een nationaal symbool en een plaats van respect en geschiedenis.
    2. Hacıbayram-moskee: Deze historische moskee uit de 15e eeuw maakt indruk met zijn architectuur en spiritualiteit.
    3. Altin-park: Een groot park, ideaal voor ontspanning en familie-uitjes.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Döner kebap: Ankara staat bekend om zijn heerlijke kebabs, een perfecte combinatie van vlees en kruiden.
    2. Ankara Cankiri Tarator: Deze verfrissende yoghurtdip met komkommer is een populair tussendoortje.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 312
    • Kenteken van het voertuig: 06

    Ankara is een smeltkroes van culturen en een stad die nooit slaapt. Dit is waar geschiedenis en moderniteit elkaar ontmoeten, en bezoekers kunnen de levendige energie van de Turkse hoofdstad ten volle ervaren.

    Provincie Antalya (07)

    Antalya – Zon, zee en geschiedenis aan de Turkse Rivièra

    Antalya, een provincie aan de zuidkust van Turkije, is een droombestemming voor zowel zonaanbidders als cultuurliefhebbers. De naam “Antalya” zou afgeleid kunnen zijn van “Attaleia”, de naam van de stichter van de stad Attalos II uit de Hellenistische periode.

    Attracties:

    1. Oude binnenstad van Antalya: De goed bewaarde oude stad, genaamd Kaleiçi, biedt charmante steegjes, historische gebouwen en een pittoreske haven.
    2. Oude steden: De regio herbergt talloze oude locaties zoals Perge, Aspendos en Phaselis, die een kijkje in de geschiedenis bieden.
    3. Turkse Rivièra: De prachtige stranden langs de Turkse Rivièra zijn ideaal voor ontspanning en watersporten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Mediterraans eten: Antalya staat bekend om zijn heerlijke zeevruchten, olijven, verse groenten en kruiden.
    2. Pide: Probeer de Turkse versie van pizza, gevuld met verschillende ingrediënten.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 242
    • Kenteken van het voertuig: 07

    Antalya is een mediterraan paradijs dat de schoonheid van de natuur combineert met de pracht van de geschiedenis. Bezoekers kunnen genieten van de felle zon, het kristalheldere water en de rijke cultuur van de regio.

    Provincie Artvin (08)

    Artvin, een provincie in het noordoosten van Turkije, maakt indruk met zijn adembenemende natuur en rijke culturele erfgoed. De naam ‘Artvin’ is mogelijk afgeleid van ‘Ardan Win’, wat ‘land van water’ betekent, een verwijzing naar de talrijke rivieren en beken in de regio.

    Attracties:

    1. Savsat Kalesi: Dit historische kasteel biedt niet alleen geschiedenis, maar ook een geweldig uitzicht op het omliggende platteland.
    2. Zwarte Meer: Het Zwarte Meer is een schilderachtige plek voor natuurliefhebbers en biedt mogelijkheden voor wandelen en ontspanning.
    3. Manucher-moskee: Dit religieuze gebouw is een uitstekend voorbeeld van Ottomaanse architectuur.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Muhlama: Dit heerlijke gerecht gemaakt met maïsmeel, boter en kaas is een regionale favoriet.
    2. Rize Cayi: De theeplantages van Artvin produceren eersteklas Turkse thee.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 466
    • Kenteken van het voertuig: 08

    Artvin is een plek waar de schoonheid van de natuur en de rijke cultuur van de regio in perfecte harmonie samenkomen. Bezoekers kunnen genieten van de ongerepte natuur, de gastvrije sfeer en de historische schatten.

    Provincie Aydin (09)

    Aydın, een provincie aan de westkust van Turkije, is een paradijs voor zowel strandliefhebbers als geschiedenisliefhebbers. De naam “Aydın” is mogelijk afgeleid van “Tralleis”, de naam van een oude stad in de regio.

    Attracties:

    1. Oude stad Aphrodisias: Deze goed bewaarde oude stad staat bekend om zijn tempels, theaters en standbeelden.
    2. Didyma: Bezoek de oude tempel van Apollo, die wordt beschouwd als een van de belangrijkste orakelplaatsen uit de oudheid.
    3. Stranden: Aydın biedt prachtige stranden zoals Kusadasi en Pamucak, ideaal voor strandvakantiegangers.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Aydin Kıymalı Dolma: Gevulde paprika's met gehakt zijn een lokale delicatesse.
    2. Zus Kebabı: Geniet van gegrilde vleesspiesjes met aromatische kruiden.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 256
    • Kenteken van het voertuig: 09

    Aydın is een plek waar geschiedenis, zon en strand in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de rijke cultuur en natuurlijke schoonheid van de Egeïsche regio ervaren.

    Provincie Balikesir (10)

    Balıkesir, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een fascinerende plek die een rijke geschiedenis combineert met adembenemende natuurlijke schoonheid. De naam “Balıkesir” zou afgeleid kunnen zijn van “balık” (vis) en “kesir” (gebied), wat het belang van de visserij in de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Troje: Balıkesir is een goede uitvalsbasis om de nabijgelegen oude stad Troje te verkennen.
    2. Ayvalik: Deze kustplaats bekoort met charmante straatjes, historische gebouwen en een levendige cultuur.
    3. Cunda-eiland: Cunda Island staat bekend om zijn ontspannen sfeer en prachtige stranden.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Balikesir Kofte: Deze pittige gehaktballetjes zijn een populair gerecht in de regio.
    2. Zeytin Soslu Ekmek: Een heerlijk gerecht gemaakt met olijfolie, tomaten en brood.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 266
    • Kenteken van het voertuig: 10

    Balıkesir is een plek waar de geschiedenis tot leven komt en de natuurlijke schoonheid kan worden bewonderd. Deze provincie biedt historische schatten en ongerepte natuur waar elke bezoeker blij van wordt.

    Provincie Bilecik (11)

    Bilecik, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een idyllisch toevluchtsoord dat geschiedenis en natuur in perfecte harmonie combineert. De naam "Bilecik" kan zijn afgeleid van "Bilecik", wat "gevlochten rivier" betekent, een verwijzing naar de rivier de Sakarya die door de regio kronkelt.

    Attracties:

    1. Seyh Edebali Türbesi: Deze historische begraafplaats herdenkt Seyh Edebali, een belangrijke geleerde en leraar van het Ottomaanse Rijk.
    2. Bilecik Kalesi: Kasteel Bilecik biedt een geweldig uitzicht op de omgeving en inzicht in de geschiedenis van het gebied.
    3. Sülüklü Göl: Het Sülüklü-meer is een schilderachtige plek om te ontspannen en te vissen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Bilecik-kebab: Probeer de heerlijke kebabs uit deze regio, bekend om hun unieke smaak.
    2. Sarımsaklı Köfte: Deze knoflookballetjes zijn een populaire lokale delicatesse.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 228
    • Kenteken van het voertuig: 11

    Bilecik is een plaats van rust en cultuur die u uitnodigt om de rustige sfeer en historische schatten van de regio te ontdekken. Bezoekers kunnen hier de natuurlijke schoonheid en rijke cultuur van Turkije ervaren.

    Provincie Bingol (12)

    Bingöl, een provincie in het oosten van Turkije, is een plaats die wordt gekenmerkt door zijn adembenemende natuur. De naam “Bingöl” zou afgeleid kunnen zijn van “Bin Göller”, wat “duizend meren” betekent en verwijst naar het rijke landschap van de regio.

    Attracties:

    1. Karlıova Goleti: Dit stuwmeer is een paradijs voor natuurliefhebbers en biedt mogelijkheden om te vissen en te picknicken.
    2. Bingöl Kalesi: Het historische kasteel Bingöl biedt een indrukwekkend uitzicht over de stad en haar omgeving.
    3. Botanische tuin Bingöl: Deze tuin herbergt een verscheidenheid aan plantensoorten en is een geweldige plek voor natuurliefhebbers.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Bingöl Koftesi: Deze pittige gehaktballetjes zijn een lokale favoriet en een must-try.
    2. Mama: Een stevig gerecht van bulgur en vlees dat heerlijk gekruid is.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 426
    • Kenteken van het voertuig: 12

    Bingöl is een plek waar de schoonheid van de natuur centraal staat. Hier kunnen bezoekers genieten van het ongerepte landschap en de rustige sfeer van deze regio ervaren.

    Provincie Bitlis (13)

    Bitlis, een provincie in het oosten van Turkije, is een plaats van grote natuurlijke schoonheid en historisch belang. De naam “Bitlis” zou afgeleid kunnen zijn van “Bedlis” of “Bedlîs”, wat de oude Assyrische wortels van de stad aangeeft.

    Attracties:

    1. Bitlis Kalesi: Dit goed bewaard gebleven 13e-eeuwse kasteel biedt een indrukwekkend uitzicht over de stad en de omgeving.
    2. Nemrut Gölü: Lake Nemrut is een idyllische plek om te wandelen, varen en vogels kijken.
    3. Ayani's grotstad: Ontdek de ruïnes van de oude stad Ayanis en zijn Assyrische paleizen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Bitlis Koftesi: Deze gekruide gehaktballetjes zijn een regionale specialiteit en een traktatie voor vleesliefhebbers.
    2. Mücver: Deze zachte groentebeignets zijn een heerlijk bijgerecht of aperitiefhapje.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 434
    • Kenteken van het voertuig: 13

    Bitlis is een plek waar natuur en geschiedenis op fascinerende wijze samenkomen. De provincie biedt ongerepte landschappen, historische schatten en een rustige sfeer die bezoekers zal bekoren.

    Provincie Bolu (14)

    Bolu, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een paradijs voor natuurliefhebbers en rustzoekers. De naam ‘Bolu’ is mogelijk afgeleid van ‘Polios’, wat ‘groen’ betekent, verwijzend naar de weelderige bossen en landschappen van de regio.

    Attracties:

    1. Natuurpark Gölcük: Dit pittoreske park aan het Gölcük-meer is ideaal om te wandelen, picknicken en te ontspannen.
    2. Yedigöller Nationaal Park: De zeven meren van het nationale park bieden een adembenemend landschap en mogelijkheden voor kamperen en wandelen.
    3. Bolu Kalesi: Het historische Bolu-kasteel is een bewijs van het verleden van de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Bolu Gozleme: Deze gevulde dumplings zijn een hartige traktatie en een populair tussendoortje.
    2. Köfte: De gehaktballetjes van Bolu zijn heerlijk gekruid en een culinair genot.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 374
    • Kenteken van het voertuig: 14

    Bolu is een plaats van ontspanning en natuurlijke schoonheid die u uitnodigt om de weelderige bossen en pittoreske meren te verkennen. Deze provincie biedt ontspanning en een ontspannen sfeer waar bezoekers van kunnen genieten.

    Provincie Burdur (15)

    Burdur, een provincie in het zuidwesten van Turkije, is een plaats die wordt gekenmerkt door zijn rijke geschiedenis en natuurlijke schoonheid. De naam “Burdur” zou afgeleid kunnen zijn van “Perdūr”, wat “rotsen” of “grotten” betekent, wat de geologische aard van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Burdur-meer: Het grootste zoutmeer van Turkije biedt een adembenemend landschap en is een vogelparadijs.
    2. Burdur-museum: Dit museum herbergt archeologische vondsten uit de regio en biedt inzicht in de geschiedenis.
    3. Burdur Kalesi: Het historische Burdur-kasteel biedt een panoramisch uitzicht over de stad.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Burdur Tandir: Langzaam gegaard lamsvlees, mals en vol van smaak, is een regionale favoriet.
    2. Burdur Kavurması: Een gerecht van gekruid rundvlees en groenten dat heerlijk is.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 248
    • Kenteken van het voertuig: 15

    Burdur is een juweel van de Turkse Rivièra en betovert bezoekers met zijn natuurlijke schoonheid en rijke geschiedenis. Hier kunnen gasten genieten van de ontspannen sfeer en de unieke cultuur van de regio ervaren.

    provincie Bursa (16)

    Bursa, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, culturele betekenis en natuurlijke schoonheid. De naam ‘Bursa’ is mogelijk afgeleid van ‘Prusa’, de naam van een oude stad die ooit in de regio bestond.

    Attracties:

    1. Ulu Camii: Deze indrukwekkende 14e-eeuwse moskee is een meesterwerk van Ottomaanse architectuur.
    2. Bursa Kalesi: Het historische Bursa-kasteel biedt een adembenemend uitzicht over de stad en de omliggende gebieden.
    3. Bursa Teleferik: Met de kabelbaan kunnen bezoekers Uludağ, een van de mooiste bergen van Turkije, verkennen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Iskender-kebab: Dit bekende gerecht bestaat uit malse plakjes vlees, yoghurt en tomatensaus.
    2. Manti: Deze gevulde dumplings zijn bijzonder lekker in Bursa en worden vaak geserveerd met yoghurt en knoflook.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 224
    • Kenteken van het voertuig: 16

    Bursa is een plek waar geschiedenis en natuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van het indrukwekkende landschap en de culinaire hoogstandjes van de regio proeven.

    Provincie Çanakkale (17)

    Çanakkale, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een plek waar geschiedenis, cultuur en adembenemende landschappen samenkomen. De naam “Çanakkale” is afgeleid van “Çan Ağzı”, wat “monding van de rivier de Çan” betekent, een verwijzing naar de geografische ligging aan de Straat van de Dardanellen.

    Attracties:

    1. Tragisch schiereiland: Hier zijn de historische slagvelden van Gallipoli, die de gebeurtenissen uit de Eerste Wereldoorlog herdenken.
    2. Troje: Bezoek de oude stad Troje, beschreven in de Ilias van Homerus.
    3. Bozcaada: Dit eiland bij Çanakkale staat bekend om zijn pittoreske stranden en wijnhuizen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Canakkale Ezmesi: Een heerlijke peperdip diende als voorgerecht.
    2. Mekramiye Tatlısı: Dit dessert met walnoten en siroop is een zoete traktatie.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 286
    • Kenteken van het voertuig: 17

    Çanakkale is een plek waar de geschiedenis tot leven komt en de natuurlijke schoonheid van de omgeving indruk maakt. Bezoekers kunnen de historische bezienswaardigheden verkennen, de gastvrije cultuur ervaren en genieten van het prachtige kustlandschap.

    Provincie Cankiri (18)

    Çankırı, een provincie in centraal Anatolië, is een plek waar geschiedenis en natuurlijke schoonheid elkaar ontmoeten. De naam “Çankırı” zou afgeleid kunnen zijn van “Çankar”, een lokale stam die in de regio leefde.

    Attracties:

    1. Cankiri Kalesi: Dit historische kasteel torent boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht.
    2. Çerkeş Göleti: Çerkeş Reservoir is een pittoreske plek om te vissen en te ontspannen.
    3. İncesu Magarası: Deze druipsteengrot is een fascinerend natuurwonder en een trekpleister voor speleologen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Cankırı Mutfağı: Probeer de diverse lokale gerechten geïnspireerd op de regionale keuken.
    2. Manti: Deze gevulde dumplings zijn bijzonder lekker in Çankırı en worden vaak geserveerd met yoghurt en knoflook.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 376
    • Kenteken van het voertuig: 18

    Çankırı is een plek waar de rust van de natuur en sporen van de geschiedenis even indrukwekkend zijn. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van het ongerepte landschap en de authentieke Turkse keuken proeven.

    Provincie Corum (19)

    Çorum, een provincie in het noorden van Turkije, staat bekend om zijn rijke geschiedenis, landbouwtradities en culturele diversiteit. De naam “Çorum” zou afgeleid kunnen zijn van “Chorum”, wat verwijst naar de oude stad van Hettitische Šapinuwa.

    Attracties:

    1. Hattusa: Bezoek de ruïnes van de oude Hettitische stad Hattuša, die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat.
    2. Alacahoyük: Deze archeologische vindplaats bevat de overblijfselen uit de bronstijd en is van historisch belang.
    3. Corum Kalesi: Het historische Çorum-kasteel biedt een panoramisch uitzicht over de stad.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Leblebi: Çorum staat bekend om zijn geroosterde kikkererwten, die als tussendoortje of in verschillende gerechten worden gegeten.
    2. Manti: De Turkse versie van gevulde dumplings, die bijzonder lekker zijn in Çorum.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 364
    • Kenteken van het voertuig: 19

    Çorum is een plek waar geschiedenis en cultuur elkaar ontmoeten te midden van vruchtbare landbouwvelden. Hier kunnen bezoekers de eeuwenoude locaties verkennen, de landbouwtradities ervaren en de heerlijke regionale specialiteiten proeven.

    Provincie Denizli (20)

    Denizli, een provincie in de Egeïsche regio van Turkije, staat bekend om zijn rijke geschiedenis, prachtige landschappen en geneeskrachtige warmwaterbronnen. De naam ‘Denizli’ is mogelijk afgeleid van ‘deniz’, wat ‘zee’ betekent, hoewel de provincie landinwaarts ligt.

    Attracties:

    1. Pamukkale: Dit UNESCO-werelderfgoed maakt indruk met de witte terrassen met mineraalwater, de travertijnen en de oude ruïnes van Hierapolis.
    2. Laodicea: Een oude stad met indrukwekkende ruïnes, waaronder een Romeins theater en een goed bewaarde straat met zuilengalerijen.
    3. Denizli Ataturk Evi-museum: Dit museum is gewijd aan de grondlegger van het moderne Turkije, Mustafa Kemal Ataturk.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kuzu Tandır: Langzaam gegaard lamsvlees, mals en vol van smaak, is een regionale delicatesse.
    2. Kombe: Deze gevulde gebakjes zijn erg populair in Denizli.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 258
    • Kenteken van het voertuig: 20

    Denizli is een plek waar geschiedenis en natuurschoon op fascinerende wijze samenkomen. Hier kunnen bezoekers de eeuwenoude wonderen en natuurlijke warmwaterbronnen ervaren en de rijke cultuur van de regio verkennen.

    Provincie Diyarbakır (21)

    Diyarbakır, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een smeltkroes van culturen, rijk aan geschiedenis en culturele diversiteit. De naam “Diyarbakır” zou afgeleid kunnen zijn van “Amida”, de naam van een oude stad die in de regio bestond.

    Attracties:

    1. Stadsmuren van Diyarbakır: Deze historische stadsmuren, die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staan, omsluiten de oude stad en bieden een indrukwekkend kijkje in het verleden.
    2. Ulu Camii: De Grote Moskee van Diyarbakır is een architectonisch meesterwerk en een spirituele plek.
    3. Hevsel-tuinen: Deze traditionele tuinen aan de rivier de Tigris zijn een idyllische plek om te ontspannen en te picknicken.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Diyarbakır Kebap: Diyarbakır-kebabvariëteiten staan ​​bekend om hun unieke smaak en gebruik van kruiden.
    2. Kuymak: Een romig gerecht van grits en kaas dat heerlijk is.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 412
    • Kenteken van het voertuig: 21

    Diyarbakır is een plek waar de cultuur bloeit en de geschiedenis leeft. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, de gevarieerde cultuur ervaren en genieten van de heerlijke keuken van de regio.

    Provincie Edirne (22)

    Edirne, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een plaats met een rijke geschiedenis, culturele diversiteit en culinaire hoogstandjes. De naam "Edirne" is mogelijk afgeleid van "Adrianopolis", de oude naam van de stad.

    Attracties:

    1. Selimiye-moskee: Dit meesterwerk van Ottomaanse architectuur, gebouwd door Sinan de Architect, staat op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.
    2. Edirne Kalesi: Het historische Edirne-kasteel biedt een indrukwekkend uitzicht over de stad en de rivier de Meriç.
    3. Karaagac: Dit gebied aan de rivier herbergt historische houten huizen en is een plaats van cultuur en kunst.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Edirne Kirkpinar Köftesi: Deze gekruide gehaktballetjes zijn een culinair hoogtepunt en onderdeel van de Kırkpınar Oil Wrestling, een beroemd sportevenement in Edirne.
    2. Beyaz peynir en tava: Edirne staat bekend om zijn heerlijke witte kaas en gebakken lekkernijen.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 284
    • Kenteken van het voertuig: 22

    Edirne is een plek waar geschiedenis, cultuur en gastronomie in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, de levendige cultuur ervaren en heerlijke regionale specialiteiten proeven.

    Provincie Elaziğ (23)

    Elazığ, een provincie in het oosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis en indrukwekkende natuurlijke landschappen. De naam “Elazığ” zou afgeleid kunnen zijn van “El-Aziz”, wat “de verhevene” betekent, wat het historische belang van de stad aangeeft.

    Attracties:

    1. Harput Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad Harput uit en biedt een adembenemend uitzicht op de omgeving.
    2. Xelîlabad-grotten: Deze fascinerende grottencomplexen zijn een ontdekkingsoord voor speleologen en avonturiers.
    3. Sivrice Barajı: Sivrice Dam is een pittoreske plek om te vissen en te ontspannen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Beyran Corbası: Deze pittige lamssoep is een lokale favoriet en een must-try.
    2. Kuşburnu Reçeli: Deze rozenbotteljam is een zoete lekkernij en een regionale specialiteit.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 424
    • Kenteken van het voertuig: 23

    Elazığ is een plek waar geschiedenis en natuurlijke schoonheid in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de indrukwekkende landschappen en de heerlijke regionale gerechten proeven.

    Provincie Erzincan (24)

    Erzincan, een provincie in het oosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn adembenemende natuur en culturele diversiteit. De naam “Erzincan” is mogelijk afgeleid van “Erzen-i Can”, wat “erts van het leven” betekent, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Altıntepe: Deze archeologische vindplaats bevat de overblijfselen van een oude stad en een tempel uit de Urartu-periode.
    2. Kemaliye (Egin): Dit pittoreske dorpje aan de oevers van de Eufraat staat bekend om zijn traditionele architectuur en historische charme.
    3. Munzur-dag: Het Munzur-gebergte biedt wandelpaden, ongerepte natuur en adembenemende uitzichten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Erzincan Tandir Kebabı: Deze langzaam gegrilde kebab is een must voor vleesliefhebbers.
    2. Dolma: Gevulde groentegerechten zijn een populaire specialiteit in Erzincan.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 446
    • Kenteken van het voertuig: 24

    Erzincan is een plek waar natuurlijke wonderen en culturele schatten hand in hand gaan. Hier kunnen bezoekers de indrukwekkende natuur verkennen, de unieke cultuur van de regio ervaren en genieten van de heerlijke lokale keuken.

    Provincie Erzurum (25)

    Erzurum, een provincie in het oosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, majestueuze bergen en wintersportmogelijkheden. De naam “Erzurum” is mogelijk afgeleid van “Erzen-i Rum”, wat “Romeins erts” betekent, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Erzurum Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de omgeving.
    2. Palandöken: Deze bergketen is een populaire bestemming voor skiërs en snowboarders en biedt wintersportmogelijkheden van wereldklasse.
    3. Botanische tuin van de Ataturk Universiteit: Deze botanische tuin herbergt een verscheidenheid aan plantensoorten en is een plek voor ontspanning en educatie.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Cağ Kebabı: Deze pittige, aan het spit gegrilde stukken vlees zijn een lokale favoriet en een must-try.
    2. Mihlama: Dit romige maïsmeel- en kaasgerecht is een heerlijke traktatie.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 442
    • Kenteken van het voertuig: 25

    Erzurum is een plek waar geschiedenis, berglandschappen en wintersportactiviteiten in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de adembenemende natuur en de gevarieerde lokale keuken ervaren.

    Provincie Eskişehir (26)

    Eskişehir, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een plek waar geschiedenis, cultuur en moderne innovatie samenkomen. De naam “Eskişehir” betekent “Oude Stad” en verwijst naar de rijke geschiedenis van de regio.

    Attracties:

    1. Odunpazari: Deze historische wijk in Eskişehir staat bekend om zijn goed bewaarde houten Ottomaanse huizen en traditionele ambachtswinkels.
    2. Eskişehir Atatürk Caddesi: Deze drukke straat is het hart van de stad en biedt winkels, cafés en een levendig stadsleven.
    3. Eskişehir Bilim, Sanat ve Kültür Parkı (ESKİŞEHİRSPARK): Dit park is een populaire plek voor gezinnen met kinderen en biedt interactieve wetenschaps- en kunsttentoonstellingen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Eskişehir İskender: Dit populaire gerecht bestaat uit gegrild vlees op knapperig brood, bedekt met tomatensaus en yoghurt.
    2. Mihlama: Een romig gerecht gemaakt van maïsmeel en kaas, een echte traktatie.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 222
    • Kenteken van het voertuig: 26

    Eskişehir is een plek waar geschiedenis en moderniteit in perfecte harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers de historische wijken verkennen, het levendige stadsleven ervaren en genieten van de unieke cultuur van de regio.

    Provincie Gaziantep (27)

    Gaziantep, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke cultuur, indrukwekkende geschiedenis en wereldberoemde keuken. De naam “Gaziantep” kan zijn afgeleid van “Ġāzī”, wat “krijger” of “held” betekent, wat de moed van de mensen in de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. zeugma mozaïekmuseum: Dit museum herbergt indrukwekkende oude mozaïeken uit de nabijgelegen stad Zeugma.
    2. Gaziantep Kalesi: Het historische Gaziantep-kasteel biedt een panoramisch uitzicht over de stad en de omliggende gebieden.
    3. Tarihi Elmacı Pazarı: Deze historische markt is een paradijs voor handwerk, kruiden en traditionele producten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. baklava: Gaziantep staat bekend om zijn heerlijke baklava, een zoet gebakje met pistachenoten en siroop.
    2. Antep Kebabı: De lokale versie van kebab staat bekend om zijn unieke kruiden en onderscheidende smaak.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 342
    • Kenteken van het voertuig: 27

    Gaziantep is een plek waar cultuur, historie en culinair genieten hand in hand gaan. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, de levendige cultuur ervaren en de wereldberoemde keuken van de regio proeven.

    Provincie Giresun (28)

    Giresun, een provincie aan de noordkust van Turkije aan de Zwarte Zee, is een plaats die bekend staat om zijn adembenemende landschappen en culturele schatten. De naam “Giresun” zou afgeleid kunnen zijn van “Kerasus”, de oude naam van de stad.

    Attracties:

    1. Giresun Adasi: Dit eiland is een paradijs voor natuurliefhebbers en biedt ongerepte stranden en wandelpaden.
    2. Giresun Kalesi: Het historische Giresun-kasteel torent hoog boven de stad uit en kijkt uit over de Zwarte Zee.
    3. Gölyanı Piknik Alanı: Deze pittoreske picknickplek aan de oevers van het Gölyanı-meer is ideaal voor ontspanning en recreatie.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Er achter komen: Giresun staat bekend om zijn hazelnoten, die in veel regionale gerechten en zoetigheden worden gebruikt.
    2. Laz Böregi: Dit gebakje, gevuld met kaas en verse kruiden, is een regionale favoriet.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 454
    • Kenteken van het voertuig: 28

    Giresun is een plaats waar de schoonheid van de Zwarte Zee en de rijke cultuur van de regio centraal staan. Hier kunnen bezoekers de natuurwonderen ontdekken, vriendelijke gastvrijheid ervaren en genieten van heerlijke lokale producten.

    Provincie Gümüşhane (29)

    Gümüşhane, een provincie in het noordoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn adembenemende berglandschappen, historische schatten en rijke cultuur. De naam “Gümüşhane” betekent “zilverhuis” en verwijst naar de zilverafzettingen in de regio.

    Attracties:

    1. Sumela-klooster: Dit indrukwekkende Byzantijnse klooster ligt vast aan de rotsen van het Pontische gebergte en is een spectaculair gezicht.
    2. Gümüşhane Kalesi: Het historische kasteel van Gümüşhane biedt een panoramisch uitzicht over de stad en de omliggende natuur.
    3. Karaca Magarasi: Deze druipsteengrot is een fascinerend natuurwonder en een paradijs voor speleologen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kuymak: Een heerlijk gerecht van maïsgriesmeel en kaas dat bijzonder lekker is in Gümüşhane.
    2. Mama: Deze gekruide rijst en gehaktballetjes zijn een regionale specialiteit.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 456
    • Kenteken van het voertuig: 29

    Gümüşhane is een plek waar natuurlijke wonderen en culturele schatten in perfecte harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van het adembenemende berglandschap en de unieke cultuur van de regio ervaren.

    Provincie Hakkari (30)

    Hakkari – Waar wilde schoonheid en culturele diversiteit samenkomen

    Hakkari, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn ongerepte natuur en de culturele diversiteit van de regio. De naam ‘Hakkari’ is mogelijk afgeleid van ‘Hakkar’, de naam van een lokale stam die ooit in de regio leefde.

    Attracties:

    1. Cilo-Sat-gebergte: Deze majestueuze bergen bieden spectaculaire wandel- en trekkingmogelijkheden voor natuurliefhebbers.
    2. Akdamar Adasi: Op dit eiland in het Van-meer staat de kerk van Akdamar, een architectonisch juweeltje dat dateert uit de 10e eeuw.
    3. Shemdinli: Dit pittoreske stadje staat bekend om zijn traditionele architectuur en de gastvrijheid van de lokale bevolking.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kurt Böregi: Deze gevulde dumplings zijn bijzonder lekker in Hakkari en worden vaak geserveerd met yoghurt en knoflook.
    2. Hakkari Yaprak Sarma: Gevulde druivenbladeren zijn een populaire regionale delicatesse.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 438
    • Kenteken van het voertuig: 30

    Hakkari is een plek waar wilde schoonheid en culturele diversiteit hand in hand gaan. Hier kunnen bezoekers de indrukwekkende natuur verkennen, de unieke cultuur van de regio ervaren en de heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Hatay (31)

    Hatay, een provincie in het zuiden van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, culturele diversiteit en voortreffelijke culinaire hoogstandjes. De naam ‘Hatay’ is mogelijk afgeleid van ‘Antiochië’, de oude naam van de stad Antakya, die in de regio ligt.

    Attracties:

    1. Oude stad van Antiochië: Deze historische oude stad herbergt smalle straatjes, oude kerken en een fascinerende lokale sfeer.
    2. Sint-Pieterkerk: Deze oude kerk is een van de vroegste christelijke heiligdommen en een indrukwekkend historisch monument.
    3. Harbiye Selalesi: De Harbiye-waterval is een schilderachtige plek om te ontspannen en te picknicken.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Antakya Mutfağı: Probeer de diverse lokale gerechten geïnspireerd op de Arabische, Armeense en Turkse keuken.
    2. baklava: Hatay staat bekend om zijn heerlijke baklava, een zoet gebakje met pistachenoten en siroop.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 326
    • Kenteken van het voertuig: 31

    Hatay is een plek waar geschiedenis, cultuur en culinaire hoogstandjes in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, de gevarieerde cultuur ervaren en de voortreffelijke regionale specialiteiten proeven.

    Provincie Isparta (32)

    Isparta, een provincie in het zuidwesten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn bloeiende rozenvelden, prachtige meren en culturele schatten. De naam “Isparta” is mogelijk afgeleid van “Spardar”, de naam van een oude stad die ooit in de regio bestond.

    Attracties:

    1. Gölcük Gölü: Dit pittoreske meer, omgeven door dennenbossen, is een populaire plek om te wandelen en te ontspannen.
    2. Rozenvelden van Isparta: De provincie staat bekend om zijn rozenproductie en biedt in mei en juni een indrukwekkend schouwspel van bloeiende rozenvelden.
    3. Egirdir Gölü: Het Eğirdir-meer is het op één na grootste zoetwatermeer van Turkije en een plek voor watersport en recreatie.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Isparta-kebab: Dit pittige vleesgerecht is een regionale favoriet en een must-try.
    2. Isparta Lokumu: Deze delicate snoepjes, vaak op smaak gebracht met rozen, zijn een lokale specialiteit.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 246
    • Kenteken van het voertuig: 32

    Isparta is een plek waar de schoonheid van de natuur en de rijke cultuur van de regio in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de bloeiende rozenvelden bewonderen, de pittoreske meren verkennen en genieten van heerlijke lokale gerechten.

    Provincie Mersin (33)

    Mersin, een provincie aan de zuidelijke Middellandse Zeekust van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, prachtige stranden en levendige cultuur. De naam ‘Mersin’ is mogelijk afgeleid van ‘Myrsine’, een oude naam die het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Silifke: Deze historische stad herbergt goed bewaarde Romeinse ruïnes, waaronder het kasteel Silifke en het kasteel Kızkalesi.
    2. Mamure Kalesi: Dit indrukwekkende middeleeuwse kasteel ligt aan de oevers van de Middellandse Zee en biedt een spectaculair uitzicht op de kust.
    3. Tarsus: Deze oude stad staat bekend als de geboorteplaats van de apostel Paulus en herbergt historische bezienswaardigheden zoals de Paulusmoskee en de Cleopatrapoort.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Mediterraans eten: Probeer verse zeevruchten, gegrilde visgerechten en heerlijke mezzegerechten.
    2. Tarsus Sis Kebabı: Dit traditionele gerecht van gegrild vlees en groenten is een culinair hoogtepunt van de regio.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 324
    • Kenteken van het voertuig: 33

    Mersin is een plek waar de Middellandse Zee, geschiedenis en cultuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de pittoreske stranden en de gevarieerde lokale keuken ervaren.

    Provincie Istanbul (34)

    Istanbul, de provincie die de toegangspoort vormt tussen Europa en Azië, is een levendige metropool die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, verbluffende architectuur en gevarieerde cultuur. De naam “Istanbul” is wereldwijd bekend en staat voor de indrukwekkende schoonheid van deze stad.

    Attracties:

    1. Hagia Sofia: Dit indrukwekkende gebouw was ooit een Byzantijnse kerk en vervolgens een Ottomaanse moskee, en is nu een museum dat bekend staat om zijn indrukwekkende koepel en historische betekenis.
    2. Topkapi-paleis: Het Topkapi-paleis was de zetel van het Ottomaanse Rijk en herbergt een indrukwekkende verzameling kunst, schatten en historische voorwerpen.
    3. De Grote Bazaar: Deze historische bazaar is een paradijs voor shoppers en beschikt over een overvloed aan winkels die alles aanbieden, van specerijen tot handgemaakte sieraden.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kebab en baklava: Geniet van traditionele Turkse gerechten zoals kebab en zoete lekkernijen zoals baklava.
    2. Bali Ekmek: Probeer vers gevangen vis in een stokbrood, een lokale delicatesse.

    Praktische informatie:

    • Telefooncode: +90 212 (Europees deel) / +90 216 (Aziatisch deel)
    • Kenteken van het voertuig: 34

    Istanbul is een stad waar het verleden en het moderne op fascinerende wijze samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, de dynamische culturele scene ervaren en genieten van de heerlijke lokale keuken.

    Izmir Provincie (35)

    İzmir, een provincie aan de Egeïsche kust van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn prachtige stranden, rijke geschiedenis en dynamische culturele scene. De naam “İzmir” vertegenwoordigt de schoonheid en charme van deze regio.

    Attracties:

    1. Historisch centrum van Izmir: Deze wijk herbergt historische gebouwen, waaronder de Saat Kulesi (klok en klokkentoren) en de Agora van Smyrna.
    2. Efeze: De oude stad Efeze staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO en herbergt goed bewaarde ruïnes, waaronder het Grote Theater en de Bibliotheek van Celsus.
    3. Kusadasi: Deze kustplaats is een populaire plek voor vakantiegangers en biedt stranden, winkels en levendige markten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Meze: Geniet van een verscheidenheid aan kleine hapjes, vaak geserveerd met raki, een populaire anijsgeest.
    2. Izmir Kofte: Deze gekruide gehaktballetjes zijn een lokale specialiteit en een must-try.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 232
    • Kenteken van het voertuig: 35

    İzmir is een plek waar de schoonheid van de Egeïsche Zee, rijke geschiedenis en moderne cultuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de schilderachtige kustlijnen en de levendige sfeer van de stad ervaren.

    Provincie Kars (36)

    Kars, een provincie in het oosten van Turkije, staat bekend om zijn fascinerende geschiedenis, indrukwekkende natuur en culturele diversiteit. De naam “Kars” staat synoniem voor het rijke verleden en de adembenemende landschappen van deze regio.

    Attracties:

    1. Kars Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad Kars uit en biedt een panoramisch uitzicht op de omgeving.
    2. Plotselinge ruïnes: De verwoeste stad Ani, ook wel bekend als de “Stad van de 1001 Kerken”, staat op de Werelderfgoedlijst van UNESCO en is een fascinerende getuigenis van vervlogen tijden.
    3. Sarıkamış-skiresort: Dit skigebied in de bergen van Kars is een populaire plek voor wintersport en buitenactiviteiten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kars Gravyeri: Deze heerlijke kaas van Kars staat bekend om zijn milde smaak en kwaliteit.
    2. Manti: Deze gevulde dumplings zijn een populaire Turkse specialiteit en worden vaak geserveerd met yoghurt en knoflook.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 474
    • Kenteken van het voertuig: 36

    Kars is een plek waar geschiedenis en natuur in perfecte harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van het ongerepte landschap en de unieke cultuur van de regio ervaren.

    Provincie Kastamonu (37)

    Kastamonu, een provincie in het noorden van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn adembenemende natuur, historische schatten en culturele diversiteit. De naam “Kastamonu” is terug te voeren op “Kaş Dağları”, wat “Baardgebergte” betekent en verwijst naar de landschappelijke bijzonderheid van de regio.

    Attracties:

    1. Kastamonu Kalesi: Dit historische 11e-eeuwse kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een indrukwekkend uitzicht op de omgeving.
    2. nebolu: Dit pittoreske vissersdorpje aan de kust van de Zwarte Zee staat bekend om zijn traditionele architectuur en ontspannen sfeer.
    3. Valla-kloof: Deze kloof met zijn diepe bossen en heldere rivieren is een paradijs voor natuurliefhebbers en wandelaars.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kastamonu Etli Ekmek: Dit platbrood met een pittig vleesmengsel is een lokale delicatesse.
    2. Kuyu Kebabı: Een bijzonder kebabgerecht bereid in een ondergrondse oven en heeft een unieke smaak.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 366
    • Kenteken van het voertuig: 37

    Kastamonu is een plek waar natuurlijke wonderen en culturele schatten hand in hand gaan. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de ongerepte natuur en de heerlijke lokale keuken ervaren.

    Provincie Kayseri (38)

    Kayseri, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, ambachtelijke tradities en heerlijke gerechten. De naam “Kayseri” verwijst naar de oude stad Caesarea die ooit in deze regio bestond.

    Attracties:

    1. Kaleici: Het historische centrum van Kayseri herbergt goed bewaard gebleven Ottomaanse architectuur en traditionele ambachtswinkels.
    2. Erciyes-skiresort: Dit skigebied op de berg Erciyes biedt eersteklas wintersportmogelijkheden in het koude seizoen.
    3. Gevher Nesibe Museum voor Medische Geschiedenis: Dit museum toont de geschiedenis van de geneeskunde en is gehuisvest in een historisch Ottomaans gebouw.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Manti: Kayseri staat bekend om zijn versie van deze gevulde dumplings, vaak geserveerd met yoghurt en tomatensaus.
    2. Pastirma: Deze luchtgedroogde runderworst is een regionale delicatesse.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 352
    • Kenteken van het voertuig: 38

    Kayseri is een plek waar historie, vakmanschap en culinair genieten in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de historische bezienswaardigheden verkennen, de ambachtelijke tradities ervaren en de heerlijke lokale keuken proeven.

    Provincie Kirklareli (39)

    Kırklareli, een provincie in het Europese deel van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn schilderachtige natuur, historische bezienswaardigheden en culturele diversiteit. De naam “Kırklareli” zou afgeleid kunnen zijn van “Kırk Kilise”, wat “Veertig Kerken” betekent, verwijzend naar de talrijke kerken in de regio.

    Attracties:

    1. Tekirdağ Kapaklı Osmanlı Köyü: Dit traditionele Ottomaanse dorp biedt inzicht in de historische architectuur en cultuur van de regio.
    2. Kırklareli Şehir-museum: Het stadsgeschiedenismuseum van Kırklareli herbergt kunstvoorwerpen die de geschiedenis en cultuur van de stad weerspiegelen.
    3. Zonde: Deze historische stad in de buurt van Kırklareli beschikt over goed bewaarde Ottomaanse gebouwen en oude ruïnes.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kavurma: Een heerlijk gerecht van gestoofd vlees dat bijzonder lekker is in Kırklareli.
    2. Mücver: Deze gebakken groenteballetjes zijn een populair bijgerecht in de Turkse keuken.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 288
    • Kenteken van het voertuig: 39

    Kırklareli is een plaats waar de schoonheid van de natuur en de rijke cultuur van de regio hand in hand gaan. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van het schilderachtige landschap en de heerlijke lokale keuken ervaren.

    Provincie Kirsehir (40)

    Kırşehir, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn fascinerende geschiedenis, indrukwekkende natuur en de warme gastvrijheid van zijn inwoners. De naam “Kırşehir” zou terug kunnen gaan naar “Kurşu Taht”, wat “leidende zetel” betekent en het historische belang van de stad aangeeft.

    Attracties:

    1. Kirşehir Kalesi: Dit historische kasteel biedt een panoramisch uitzicht over de stad en is een bewijs van het verleden.
    2. Cacabey Madrasa: Dit 13e-eeuwse Ottomaanse onderwijscentrum is een prachtig voorbeeld van de architectuur uit die periode.
    3. Mevlana-cultuur Merkezi: Dit culturele centrum biedt inzicht in de traditionele muziek, dans en ambachten uit de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kirşehir Manti: Deze gevulde dumplings zijn een lokale specialiteit en worden vaak geserveerd met yoghurt en knoflook.
    2. Pastirma: Deze luchtgedroogde runderworst is een populaire regionale delicatesse.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 386
    • Kenteken van het voertuig: 40

    Kırşehir is een plek waar geschiedenis, natuur en gastvrijheid in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van het schilderachtige landschap en het warme welkom van de lokale bevolking ervaren.

    Provincie Kocaeli (41)

    Kocaeli, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn industriële centra, historische bezienswaardigheden en natuurlijke schoonheid. De naam “Kocaeli” verwijst naar de stichter van de stad, Koca Ali, en symboliseert de vooruitgang en diversiteit van deze regio.

    Attracties:

    1. Izmit Körfezi: Deze baai aan de Zee van Marmara biedt mooie uitzichten en mogelijkheden voor watersporten.
    2. Gebze: Deze stad in Kocaeli herbergt historische bezienswaardigheden zoals het Ottomaanse huis en het Gebze-kasteel.
    3. Sabanci Merkez Camii: Deze indrukwekkende moskee is een van de grootste religieuze gebouwen in Turkije en een architectonisch meesterwerk.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Izmit Kofte: Deze gekruide gehaktballetjes zijn een regionale specialiteit en een traktatie voor vleesliefhebbers.
    2. Kocaeli Lokumu: Deze delicate snoepjes zijn een zoete afsluiter van elke maaltijd.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 262
    • Kenteken van het voertuig: 41

    Kocaeli is een plek waar industrie, geschiedenis en natuur in harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers genieten van de natuurlijke schoonheid van de kust, historische bezienswaardigheden verkennen en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Konya (42)

    Konya, een provincie in het hart van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn diepe religieuze traditie, fascinerende geschiedenis en unieke cultuur. De naam “Konya” kan afkomstig zijn van “ikonion”, de oude naam van de stad, die de historische betekenis ervan aangeeft.

    Attracties:

    1. Mevlana-mausoleum: Het mausoleum van Mevlana Rumi, de beroemde dichter en soefi-mysticus, is een belangrijk pelgrimsoord en een indrukwekkend voorbeeld van islamitische architectuur.
    2. Alaaddin-moskee en kasteel: Deze historische moskee en kasteel bieden een geweldig uitzicht over de stad en zijn doordrenkt van geschiedenis.
    3. Karatay-madrasah: Dit voormalige religieuze onderwijscentrum herbergt nu het Konya Karatay Museum met waardevolle kunstwerken en keramiek.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Etli Ekmek: Deze knapperige vleespizza is een regionaal hoogtepunt en een must-try.
    2. Konya Pastirması: Deze luchtgedroogde runderworst is een regionale delicatesse.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 332
    • Kenteken van het voertuig: 42

    Konya is een plek waar geschiedenis, mystiek en traditie in perfecte harmonie samenkomen. Bezoekers kunnen hier de religieuze bezienswaardigheden verkennen, de diepe spiritualiteit ervaren en genieten van de heerlijke lokale keuken.

    Provincie Kutahya (43)

    Kütahya, een provincie in het westen van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, beroemde keramische productie en culturele diversiteit. De naam “Kütahya” zou afgeleid kunnen zijn van “Koçhisar”, wat “Kasteel van de Stier” betekent, wat de historische betekenis van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Kutahya Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een indrukwekkend uitzicht op de omgeving.
    2. Kütahya Kütüphanesi: Deze bibliotheek herbergt zeldzame manuscripten en historische boeken die de culturele betekenis van de stad benadrukken.
    3. Kütahya Cini-museum: Dit museum toont het beroemde Kütahya-keramiek en biedt inzicht in het traditionele vakmanschap van de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kütahya-kebab: Probeer deze pittige vleesgerechten, vaak geserveerd met pitabroodje en groenten.
    2. Sultan Lokumu: Deze zoete lekkernijen zijn een lokale specialiteit en een traktatie voor zoetekauwen.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 274
    • Kenteken van het voertuig: 43

    Kütahya is een plek waar kunst, keramiek en cultuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, traditioneel vakmanschap bewonderen en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Malatya (44)

    Malatya, een provincie in Oost-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn fascinerende geschiedenis, beroemde abrikozen en adembenemende natuur. De naam "Malatya" zou kunnen zijn afgeleid van "Maldiya", wat "stad van koning Mithridates" betekent, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Nemrut-dag: Deze berg is de thuisbasis van het UNESCO-werelderfgoed Nemrut Dağı, waar kolossale beelden en graven uit de oudheid te vinden zijn.
    2. Aslantepe-heuvel: Deze archeologische vindplaats toont de overblijfselen van een oude stad en is een venster op de geschiedenis van de regio.
    3. Malatya Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Malatya Kayısısı: Malatya-abrikoos staat bekend om zijn smaak en kwaliteit. Probeer ze vers of gedroogd.
    2. Forel: Geniet van vers gevangen forel uit de rivieren in de regio.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 422
    • Kenteken van het voertuig: 44

    Malatya is een plek waar geschiedenis, abrikozen en natuur in perfecte harmonie samenkomen. Bezoekers kunnen oude locaties verkennen, genieten van het heerlijke fruit en het adembenemende landschap bewonderen.

    Provincie Manisa (45)

    Manisa, een provincie in de Egeïsche regio van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en olijfolieproductie. De naam ‘Manisa’ komt mogelijk van ‘Magnesia’, een oude naam die het historische belang van de stad aangeeft.

    Attracties:

    1. Sardes: Deze oude stad was ooit de hoofdstad van het Lydische rijk en herbergt historische ruïnes en het beroemde Gouden Schip van koning Croesus.
    2. Manisa Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de omgeving.
    3. Kula: Deze stad staat bekend om zijn goed bewaarde Ottomaanse herenhuizen en de ondergrondse stad Derinkuyu.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Manisa Keşkegi: Een traditioneel gerecht gemaakt van tarwe en kikkererwten, geserveerd met tomatensaus en knoflook.
    2. Manisa-olijfolie: De provincie Manisa staat bekend om zijn hoogwaardige olijfolie, die een belangrijke rol speelt in de regionale keuken.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 236
    • Kenteken van het voertuig: 45

    Manisa is een plek waar geschiedenis, natuur en olijfolie in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers oude bezienswaardigheden verkennen, genieten van het schilderachtige landschap en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Kahramanmaras (46)

    Kahramanmaraş, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn fascinerende geschiedenis, beroemde baklava en adembenemende natuur. De naam “Kahramanmaraş” staat voor de dappere mensen van de regio.

    Attracties:

    1. Kahramanmaraş Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de omgeving.
    2. Göksun-kloof: Dit natuurwonder biedt wandelpaden, watervallen en mooie uitzichten.
    3. Arsuz: Deze kustplaats aan de Middellandse Zee is een populaire plek om te ontspannen en te zwemmen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. baklava: Kahramanmaraş staat bekend om zijn heerlijke baklava gemaakt met pistachenoten en hoogwaardige honing.
    2. Cevizli-kebab: Dit gerecht bestaat uit gekruid vlees en wordt vaak geserveerd met walnoten, waardoor het een unieke smaak krijgt.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 344
    • Kenteken van het voertuig: 46

    Kahramanmaraş is een plek waar geschiedenis, zoete lekkernijen en natuurlijke schoonheid in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de schilderachtige natuur en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Mardin (47)

    Mardin, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, unieke architectuur en culturele diversiteit. De naam “Mardin” zou terug kunnen gaan naar “Maridin”, wat “bergfort” betekent en het historische belang van de stad aangeeft.

    Attracties:

    1. Mardin Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een adembenemend uitzicht op de omgeving.
    2. Mardin Shediye Medresesi: Dit indrukwekkende Ottomaanse onderwijscentrum is een architectonisch meesterwerk en een bewijs van de geschiedenis.
    3. Deyrulzafaran-klooster: Dit Syrisch-orthodoxe klooster is een spirituele plek en een belangrijk onderdeel van de religieuze diversiteit van Mardin.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Mardin-kebab: Probeer deze heerlijke gegrilde vleesspiesjes, bereid met kruiden.
    2. Kunefe: Dit zoete dessert gemaakt van deegslierten, kaas en suikersiroop is een traktatie voor zoetekauwen.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 482
    • Kenteken van het voertuig: 47

    Mardin is een plek waar geschiedenis, architectuur en culturele diversiteit in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, unieke architectuur bewonderen en genieten van heerlijke lokale gerechten.

    Provincie Mugla (48)

    Muğla, een provincie aan de Egeïsche kust van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn prachtige natuur, prachtige stranden en rijke cultuur. De naam “Muğla” zou afgeleid kunnen zijn van “Mouxela”, wat “land van de muzen” betekent en het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Bodrum: Deze mediterrane stad staat bekend om zijn nachtleven, maar ook om het oude theater van Bodrum en het Mausoleum van Halicarnassus.
    2. Fethiye: Deze kustplaats biedt niet alleen prachtige stranden, maar ook het oude Lycische theater en de uit de rotsen gehouwen tombe van Amyntas.
    3. Marmaris: Een populaire toeristische bestemming met prachtige baaien, historische ruïnes en levendige markten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Muğla Mantari: Deze paddenstoelsoort is een lokale delicatesse en wordt vaak gebruikt in diverse gerechten.
    2. Meze: Geniet van een verscheidenheid aan kleine hapjes, vaak geserveerd met raki, een populaire anijsgeest.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 252
    • Kenteken van het voertuig: 48

    Muğla is een plek waar natuurlijke paradijzen, prachtige stranden en rijke cultuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers genieten van de natuurlijke schoonheid, historische bezienswaardigheden verkennen en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Mus (49)

    Muş, een provincie in het oosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en culturele diversiteit. De naam “Muş” zou terug kunnen gaan naar “Mushkoy”, wat “Stad van de Muizen” betekent en het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Mus Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de omgeving.
    2. Ismail Bey Külliyesi: Deze Ottomaanse gebedsplaats is een architectonisch meesterwerk en een bewijs van de geschiedenis.
    3. Karakoçan-grotten: Deze natuurlijke grotten in de buurt van Muş zijn een populaire plek voor avontuur en verkenning.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Mus Peyniri: Deze lokale kaas staat bekend om zijn unieke smaak en kwaliteit.
    2. Dolma: Probeer de gevulde groentegerechten, vaak bereid met rijst en kruiden.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 436
    • Kenteken van het voertuig: 49

    Muş is een plek waar geschiedenis, natuur en culturele diversiteit in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de ongerepte natuur en genieten van de heerlijke lokale keuken.

    Provincie Nevsehir (50)

    Nevşehir, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn adembenemende landschappen, rijke geschiedenis en unieke cultuur. De naam “Nevşehir” zou terug kunnen gaan naar “Nieuwe Stad” en verwijzen naar de stichting van de stad.

    Attracties:

    1. Cappadocië: Deze regio van Nevşehir staat bekend om zijn bizarre rotsformaties, ondergrondse steden en historische grotkerken.
    2. Openluchtmuseum van Göreme: Dit UNESCO-werelderfgoed herbergt talloze grotkerken met fascinerende fresco's.
    3. Avano's: Deze stad staat bekend om zijn aardewerk en de mogelijkheid om deel te nemen aan het maken van aardewerk.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Manti: Deze gevulde dumplings zijn een lokale specialiteit en worden vaak geserveerd met yoghurt en tomatensaus.
    2. Kebab-test: Een hartig kebabgerecht gekookt in een aarden pot met een unieke smaak.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 384
    • Kenteken van het voertuig: 50

    Nevşehir is een plek waar Cappadocië, geschiedenis en unieke landschappen in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de fascinerende natuur verkennen, historische bezienswaardigheden bezoeken en genieten van heerlijke lokale gerechten.

    Provincie Niğde (51)

    Niğde, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en culturele diversiteit. De naam “Niğde” zou afgeleid kunnen zijn van “Niksar”, wat “Stad van de Overwinning” betekent, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Niğde Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de omgeving.
    2. Nationaal park Aladağlar: Dit natuurparadijs is een populaire bestemming voor wandelaars en natuurliefhebbers met adembenemende berglandschappen.
    3. Aksaray Niğde Caravanserai: Deze historische karavanserai diende ooit als tussenstop voor karavanen op de Zijderoute.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Niğde Mutfağı: De lokale keuken van Niğde biedt een verscheidenheid aan gerechten, waaronder stoofschotels, börek en zoetigheden zoals “cezerye”.
    2. Mantar: Champignons zijn een regionale delicatesse in Niğde en worden in verschillende gerechten gebruikt.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 388
    • Kenteken van het voertuig: 51

    Niğde is een plek waar geschiedenis, natuur en culturele diversiteit in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de prachtige natuur en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Ordu (52)

    Ordu, een provincie aan de Zwarte Zeekust van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn adembenemende natuur, unieke watervallen en rijke cultuur. De naam “Ordu” betekent “leger” in het Turks en zou het historische belang van de regio kunnen aangeven.

    Attracties:

    1. Perşembe-plateau: Dit plateau biedt een spectaculair uitzicht op de Zwarte Zee en is een populaire plek om te wandelen en te picknicken.
    2. Boztepe: Deze heuvel boven de stad Ordu biedt een panoramisch uitzicht op de kust en de omliggende gebieden.
    3. Jason Burnu Feneri: Yason Burnu Lighthouse is een pittoreske plek om te ontspannen en te genieten van het uitzicht.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Hamsi: De regio staat bekend om zijn verse ansjovis uit de Zwarte Zee, die vaak gebakken of gegrild wordt geserveerd.
    2. Kuymak: Een stevig gerecht gemaakt van maisgrutten, kaas en boter, een must voor kenners.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 452
    • Kenteken van het voertuig: 52

    Ordu is een plek waar de Zwarte Zee, natuurlijke wonderen en culturele diversiteit in perfecte harmonie samenkomen. Bezoekers kunnen de pittoreske kustlijn verkennen, de verse keuken van de Zwarte Zee proeven en genieten van de ontspannen sfeer.

    Provincie Rize (53)

    Rize, een provincie aan de noordoostelijke Zwarte Zeekust van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn weelderige natuur, beroemde theeplantages en de warme gastvrijheid van de inwoners. De naam “Rize” zou afgeleid kunnen zijn van “Rizai”, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Theevelden: Rize is het centrum van de Turkse theeteelt en een bezoek aan de groene theevelden is een must.
    2. Zil Kalesi: Dit historische kasteel biedt een panoramisch uitzicht op de kust en de Zwarte Zee.
    3. Rize Kalesi: Nog een historisch kasteel dat inzicht biedt in het verleden van de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Ansjovis: De regio staat bekend om de verse ansjovis uit de Zwarte Zee, die in verschillende gerechten wordt bereid.
    2. Muhlama: Een stevig gerecht gemaakt van maisgrutten, kaas en boter dat vaak als bijgerecht wordt geserveerd.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 464
    • Kenteken van het voertuig: 53

    Rize is een plek waar de Zwarte Zee, groene theeplantages en de warme gastvrijheid van de lokale bevolking in perfecte harmonie samenkomen. Bezoekers kunnen de ongerepte natuur verkennen, de verse keuken van de Zwarte Zee proeven en genieten van de vriendelijke sfeer.

    Provincie Sakarya (54)

    Sakarya, een provincie in het westen van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en moderne manier van leven. De naam ‘Sakarya’ komt mogelijk van ‘Sangarios’, de oude naam van de Sakarya-rivier die door de regio stroomt.

    Attracties:

    1. Sapanca-meer: Dit pittoreske meer is een populaire bestemming voor ontspanning, watersporten en natuurobservatie.
    2. Tarakli: Een historisch dorp met goed bewaarde Ottomaanse herenhuizen en een charmante sfeer.
    3. Hendek Kalesi: Dit historische kasteel biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Adapazarı Kebabı: Probeer deze heerlijke gegrilde vleesspiesjes, vaak geserveerd met pitabroodje en groenten.
    2. Sakarya Tatlisi: Dit lokale snoepje is een traktatie voor zoetekauwen.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 264
    • Kenteken van het voertuig: 54

    Sakarya is een plek waar geschiedenis, natuur en moderne manier van leven in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers genieten van de natuurlijke schoonheid, historische bezienswaardigheden verkennen en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Samsun (55)

    Samsun, een provincie aan de Turkse Zwarte Zeekust, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, pittoreske kustlijnen en de warme gastvrijheid van zijn inwoners. De naam ‘Samsun’ komt mogelijk van ‘Amisos’, de oude naam van de stad, die het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Amisos-heuvel: Deze archeologische vindplaats toont de overblijfselen van een oude stad en biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Atatürk-huis: De geboorteplaats van Mustafa Kemal Atatürk, de grondlegger van het moderne Turkije, is een belangrijk museum.
    3. Samsun Sahil: De kust van Samsun is een populaire plek om te ontspannen en langs de promenade te wandelen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Hamsi: De regio staat bekend om de verse ansjovis uit de Zwarte Zee, die in verschillende gerechten wordt bereid.
    2. Misir Ekmegi: Dit traditionele maisbrood is een heerlijk bijgerecht bij veel gerechten.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 362
    • Kenteken van het voertuig: 55

    Samsun is een plek waar de Zwarte Zee, geschiedenis en warme gastvrijheid in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van het schilderachtige kustlandschap en de vriendelijke sfeer ervaren.

    Provincie Siirt (56)

    Siirt, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke cultuur, natuurlijke schoonheid en de warme gastvrijheid van zijn inwoners. De naam “Siirt” zou terug kunnen gaan naar “Siwirta”, de oude naam van de stad, die het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Botan Vallei: Deze prachtige kloof is een paradijs voor natuurliefhebbers met een overvloed aan wilde dieren.
    2. Siirt Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.
    3. Ulu Cami: Deze indrukwekkende moskee is een architectonisch meesterwerk en een spirituele plek.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Sirt Büryan Kebabı: Probeer dit hartige vleesgerecht, gekookt in een aardeoven en met een unieke smaak.
    2. Kurut: Gedroogde yoghurtbolletjes zijn een regionale specialiteit en een populair tussendoortje.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 484
    • Kenteken van het voertuig: 56

    Siirt is een plek waar cultuur, natuur en warme gastvrijheid in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de ongerepte natuur verkennen, historische bezienswaardigheden bezoeken en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Sinop (57)

    Sinop, een provincie aan de Turkse Zwarte Zeekust, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, pittoreske kustlijnen en natuurlijke schoonheid. De naam “Sinop” gaat mogelijk terug naar “Sinope”, de oude naam van de stad, die het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Sinop Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de Zwarte Zee.
    2. Sinop-gevangenis: De historische Sinop-gevangenis is beroemd om zijn literaire vereniging en een museum.
    3. Hamsilos-baai: Deze natuurlijke baai is een schilderachtige plek om te ontspannen en te zwemmen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Misir Ekmegi: Dit traditionele maisbrood is een heerlijk bijgerecht bij veel gerechten.
    2. Karalahana Corbası: Deze zwarte oogstkoolsoep is een populair streekgerecht.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 368
    • Kenteken van het voertuig: 57

    Sinop is een plek waar de Zwarte Zee, geschiedenis en natuurlijke schoonheid in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de schilderachtige kustlijn en de lokale keuken proeven.

    Provincie Sivas (58)

    Sivas, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, indrukwekkende natuur en culturele diversiteit. De naam “Sivas” kan afkomstig zijn van “Sebastea”, de oude naam van de stad, die het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Sivas Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de omgeving.
    2. Divriği Ulu Cami en Darüşşifası: Dit UNESCO-werelderfgoed herbergt een prachtige moskee en een historisch ziekenhuis met indrukwekkende architectuur.
    3. Kızılırmak-kloof: Deze prachtige kloof is een paradijs voor natuurliefhebbers met wandelpaden en rivieractiviteiten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Manti: Deze gevulde dumplings zijn een lokale specialiteit en worden vaak geserveerd met yoghurt en tomatensaus.
    2. Sivas Kofte: Probeer deze gekruide gehaktballetjes, gewikkeld in bladerdeeg en gestoomd.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 346
    • Kenteken van het voertuig: 58

    Sivas is een plek waar geschiedenis, natuur en culturele diversiteit in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezoeken, de indrukwekkende natuur verkennen en genieten van heerlijke lokale gerechten.

    Provincie Tekirdag (59)

    Tekirdağ, een provincie in de regio Thracië in Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn schilderachtige kustlijnen, wijnproductie en rijke cultuur. De naam “Tekirdağ” zou afgeleid kunnen zijn van “Tekfur Dağı”, wat “Berg van de Byzantijnse gouverneur” betekent en het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Tekirdag Kalesi: Dit historische kasteel biedt een panoramisch uitzicht op de Zee van Marmara en de omgeving.
    2. Saray-zoutmeren: Deze natuurlijke zoutmeren zijn een populaire plek voor vogelspotters en natuurliefhebbers.
    3. Naam Kemal Evi: De geboorteplaats van Namık Kemal, een bekende Turkse dichter en schrijver, is een museum.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Tekirdağ Köftesi: Deze heerlijke gehaktballetjes, vaak gemaakt met bulgur en kruiden, zijn een regionale specialiteit.
    2. Tekirdağ Rakısı: Probeer de lokale anijsschnaps, vaak geserveerd met meze-gerechten.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 282
    • Kenteken van het voertuig: 59

    Tekirdağ is een plek waar de Zee van Marmara, wijnbouw en cultuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers genieten van het pittoreske kustlandschap, lokale wijnhuizen bezoeken en de rijke culinaire traditie ervaren.

    Provincie Tokat (60)

    Tokat, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en culturele diversiteit. De naam “Tokat” zou afgeleid kunnen zijn van “Toqat”, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Tokat Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de omgeving.
    2. Gokirmak Nehri: Deze rivier biedt schilderachtige boottochten en vismogelijkheden te midden van prachtige natuur.
    3. Niksar: Deze Tokat-stad is rijk aan historische bezienswaardigheden, waaronder het Niksar-kasteel en de Grote Niksar-moskee.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Tokat Kebabı: Probeer deze heerlijke gegrilde vleesspiesjes, bereid met kruiden.
    2. Leblebi: Gekookte kikkererwten zijn een regionale specialiteit en een populair tussendoortje.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 356
    • Kenteken van het voertuig: 60

    Tokat is een plek waar geschiedenis, natuur en culturele diversiteit in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, genieten van de prachtige natuur en de lokale keuken proeven.

    Provincie Trabzon (61)

    Trabzon, een provincie aan de Turkse Zwarte Zeekust, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, prachtige natuur en culturele diversiteit. De naam ‘Trabzon’ is mogelijk afgeleid van ‘Trapezous’, de oude naam van de stad, die het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Trabzon Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een panoramisch uitzicht op de Zwarte Zee en de omgeving.
    2. Hagia Sophia van Trabzon: Deze Byzantijnse kerk is een prachtig voorbeeld van architectuur en een belangrijk religieus gebouw.
    3. Uzung-olie: Dit pittoreske bergmeer in de buurt van Trabzon wordt omgeven door weelderige bossen en is een populaire bestemming voor natuurliefhebbers.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kuymak: Probeer dit hartige gerecht met grits, kaas en boter, vaak geserveerd als bijgerecht.
    2. Hamsi: De regio staat bekend om de verse ansjovis uit de Zwarte Zee, die in verschillende gerechten wordt bereid.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 462
    • Kenteken van het voertuig: 61

    Trabzon is een plek waar de Zwarte Zee, geschiedenis en natuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, genieten van de prachtige natuur en de lokale keuken proeven.

    Provincie Tunceli (62)

    Tunceli, een provincie in het oosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn ongerepte natuur, unieke cultuur en kleurrijke geschiedenis. De naam “Tunceli” zou terug kunnen gaan naar “Dersim”, de historische naam van de regio, die verwijst naar de culturele diversiteit.

    Attracties:

    1. Munzur-dag: Deze indrukwekkende bergen bieden wandelaars en natuurliefhebbers spectaculaire uitzichten en ongerepte landschappen.
    2. Pertek Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad Pertek uit en biedt inzicht in het verleden van de regio.
    3. Düzgün Baba Türbesi: Deze heilige plaats is een belangrijk bedevaartsoord voor aanhangers van het alevitisme.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kuymak: Probeer dit hartige gerecht met grits, kaas en boter, vaak geserveerd als bijgerecht.
    2. Zus Kebab: Gegrilde vleesspiesjes zijn een populaire lokale specialiteit.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 428
    • Kenteken van het voertuig: 62

    Tunceli is een plek waar natuur, cultuur en geschiedenis in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers de ongerepte natuur verkennen, historische bezienswaardigheden bezoeken en de lokale keuken proeven.

    Provincie Sanliurfa (63)

    Şanlıurfa, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, culturele diversiteit en heerlijke culinaire hoogstandjes. De naam “Şanlıurfa” betekent “Eervolle Urfa” en onderstreept het historische belang van de stad.

    Attracties:

    1. Göbekli Tepe: Deze archeologische vindplaats herbergt de oudste tempelcomplexen ter wereld en staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
    2. Rizvaniye Camii: Deze indrukwekkende moskee is een belangrijk religieus gebouw en een architectonisch meesterwerk.
    3. Bazaar van Şanlıurfa: De Şanlıurfa Bazaar is een levendige plek waar bezoekers lokale producten en ambachten kunnen ontdekken.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Sanliurfa Kebap: Probeer deze pittige vleesspies, geserveerd met pitabroodje en gegrilde groenten.
    2. Sigaretten: Een pittig gerecht van rauw vlees, bulgur en kruiden geserveerd in dunne plakjes platbrood.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 414
    • Kenteken van het voertuig: 63

    Şanlıurfa is een plek waar geschiedenis, cultuur en culinaire hoogstandjes in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers archeologische schatten verkennen, de lokale keuken proeven en de levendige sfeer van de stad ervaren.

    Provincie Usak (64)

    Uşak, een provincie in de Egeïsche regio van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, uitgebreide tapijten en natuurlijke schoonheid. De naam “Uşak” betekent “dienaar” in het Turks en zou het historische belang van de regio kunnen aangeven.

    Attracties:

    1. Atatürk-huis: De geboorteplaats van Mustafa Kemal Atatürk, de grondlegger van het moderne Turkije, is een museum dat inzicht biedt in zijn jeugd.
    2. Grote Moskee: Deze prachtige moskee is een uitstekend voorbeeld van Ottomaanse architectuur en een belangrijk religieus gebouw.
    3. Banaz-rivier: De rivier de Banaz biedt mogelijkheden om te vissen en te ontspannen te midden van een schilderachtig landschap.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kuzu Tandır: Probeer dit heerlijke lamsgerecht dat langzaam in de oven wordt geroosterd om mals vlees te verkrijgen.
    2. Usak Tarator: Een lokale variant van tarator, een verfrissende yoghurtsoep met komkommer en knoflook.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 276
    • Kenteken van het voertuig: 64

    Uşak is een plek waar geschiedenis, ambachten en natuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, sierlijke tapijten bewonderen en genieten van de rustige schoonheid van de natuur.

    Provincie Van (65)

    Van, een provincie in het oosten van Turkije, staat bekend om zijn rijke geschiedenis, indrukwekkende natuur en unieke cultuur. De naam “Van” zou afgeleid kunnen zijn van “Biaina”, de oude naam van de stad, die het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Meer Van: Dit grote meer is niet alleen schilderachtig maar ook van historisch belang en herbergt het eiland Akdamar met zijn prachtige kerk.
    2. Van Kalesi: Dit historische fort torent hoog boven de stad Van uit en biedt een spectaculair uitzicht op de omgeving.
    3. Van Katip Celebi Universiteit: Dit historische gebouw herbergt een bibliotheek en een museum en is een belangrijke onderwijsplek.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Van Kahvaltısı: Breakfast in Van is beroemd en biedt een verscheidenheid aan lekkernijen, zoals simits, olijven, kaas en meer.
    2. Van Kebab: Probeer deze heerlijke gegrilde vleesspiesjes, vaak geserveerd met pitabroodje en gegrilde groenten.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 432
    • Kenteken van het voertuig: 65

    Van is een plek waar geschiedenis, natuur en cultuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezoeken, genieten van de schoonheid van het Van-meer en de unieke culinaire diversiteit ervaren.

    Provincie Yozgat (66)

    Yozgat, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, bloeiende landbouw en de warme gastvrijheid van zijn inwoners. De naam “Yozgat” zou afgeleid kunnen zijn van “Yozgadabad”, de historische naam van de stad, die het belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Yozgat Kalesi: Dit historische kasteel is een herkenningspunt van de stad en biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Akdağmadeni: Deze stad in de buurt van Yozgat staat bekend om zijn indrukwekkende archeologische vindplaatsen, waaronder de Alacahöyük-graven.
    3. Camliköy: Dit charmante dorp staat bekend om zijn traditionele architectuur en gastvrijheid.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Manti: Deze gevulde dumplings zijn een lokale specialiteit en worden vaak geserveerd met yoghurt en tomatensaus.
    2. Grootte Aşı: Een stevig eenpansgerecht, vaak gemaakt met bulgur en groenten.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 354
    • Kenteken van het voertuig: 66

    Yozgat is een plek waar geschiedenis, landbouw en gastvrijheid in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, de lokale cultuur ervaren en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Zonguldak (67)

    Zonguldak, een provincie aan de Turkse Zwarte Zeekust, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, mijnbouw en adembenemende natuurlijke schoonheid. De naam “Zonguldak” zou afgeleid kunnen zijn van “Zonguldak-ı Cedid”, wat “Nieuw Zonguldak” betekent, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Zonguldak haventip: Deze pittoreske landtong is een geweldige plek om te genieten van het uitzicht op de Zwarte Zee.
    2. Gökcebey-grot: Deze fascinerende grot beschikt over spectaculaire stalactieten- en stalagmietenformaties.
    3. Kızılelma Anıtı: Dit monument herdenkt de Turkse strijd voor onafhankelijkheid en is een belangrijk historisch symbool.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Karadeniz Pidesi: Probeer deze hartige dumpling, vaak gevuld met vlees, groenten en kruiden.
    2. Hamsi Tava: De regio staat bekend om zijn krokant gebakken ansjovis uit de Zwarte Zee.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 372
    • Kenteken van het voertuig: 67

    Zonguldak is een plek waar geschiedenis, mijnbouw en natuurlijke schoonheid in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers genieten van het schilderachtige kustlandschap, historische bezienswaardigheden bezichtigen en de lokale keuken proeven.

    Provincie Aksaray (68)

    Aksaray, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en culturele diversiteit. De naam “Aksaray” zou afgeleid kunnen zijn van “Aqsarai”, de historische naam van de stad, die het belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Sultanhani Caravanserai: Deze historische karavanserai uit de 13e eeuw is een indrukwekkend voorbeeld van Seltsjoekse architectuur.
    2. Ihlara-kloof: Deze indrukwekkende kloof is een paradijs voor natuurliefhebbers en herbergt talloze grotkerken.
    3. Aksaray-museum: Dit museum herbergt een indrukwekkende collectie archeologische vondsten uit de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kebab-test: Probeer dit heerlijke kebabgerecht, bereid en geserveerd in een aarden pot.
    2. Manti: Deze gevulde dumplings zijn een populaire lokale specialiteit en worden vaak geserveerd met yoghurt en tomatensaus.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 382
    • Kenteken van het voertuig: 68

    Aksaray is een plek waar geschiedenis, natuur en culturele diversiteit in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezoeken, de prachtige natuur verkennen en heerlijke lokale gerechten proeven.

    Provincie Bayburt (69)

    Bayburt, een provincie in het noordoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn prachtige natuur, rijke geschiedenis en diepgewortelde tradities. De naam “Bayburt” kan teruggaan naar “Payporos”, de historische naam van de stad, die het oude belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Bayburt Kalesi: Dit historische fort torent hoog boven de stad uit en biedt een indrukwekkend uitzicht op het omliggende platteland.
    2. Aydıntepe Magaraları: Deze grotten zijn een paradijs voor speleologen en hebben fascinerende formaties.
    3. Yenice Ormanları: Dit bos is een ideale plek voor natuurliefhebbers en wandelaars met schilderachtige paden.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Bayburt Koftesi: Probeer deze heerlijke gehaktballetjes gemaakt met kruiden en bulgur en vaak geserveerd met yoghurt.
    2. Mama: Een lokale specialiteit gemaakt van schapendarmen en gevuld met rijst en kruiden.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 458
    • Kenteken van het voertuig: 69

    Bayburt is een plek waar natuur, geschiedenis en tradities in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de schoonheid van de natuur en de culinaire hoogstandjes van de regio ervaren.

    Provincie Karaman (70)

    Karaman, een provincie in de regio Centraal-Anatolië in Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en gevarieerde cultuur. De naam “Karaman” is terug te voeren op “Karamanoğulları”, de historische dynastie die de regio regeerde en het belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Karaman Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog uit boven de stad Karaman en biedt een fascinerend inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Binbir Kilise: Deze grotkerk is een indrukwekkend voorbeeld van uit de rotsen gehouwen architectuur en herbergt talloze fresco's.
    3. Taşkale Magaraları: Deze grottencomplexen zijn een paradijs voor natuurliefhebbers en bieden wandelpaden en spectaculaire uitzichten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Karaman Kuzu Tandır: Probeer dit heerlijke lamsgerecht dat langzaam in de oven wordt geroosterd om mals vlees te verkrijgen.
    2. Karaman Tarator: Een lokale variant van tarator, een verfrissende yoghurtsoep met komkommer en knoflook.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 338
    • Kenteken van het voertuig: 70

    Karaman is een plek waar geschiedenis, natuur en cultuur hand in hand gaan. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, de natuurlijke schoonheid verkennen en genieten van de culinaire hoogstandjes van de regio.

    Provincie Kirikkale (71)

    Kırıkkale, een provincie in Centraal-Anatolië, Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn industrie, rijke geschiedenis en natuurlijke schoonheid. De naam “Kırıkkale” zou afgeleid kunnen zijn van “Kırık Kale”, wat “Gebroken Kasteel” betekent, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Kirikkale Kalesi: Dit historische kasteel is een herkenningspunt van de stad en biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Yahsihan-moskee: Dit religieuze gebouw is een architectonisch meesterwerk en een belangrijke plaats voor gelovigen.
    3. Goksu-park: Dit park is een ideale plek voor rust en ontspanning midden in de natuur.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kırikkale Kuzu Tandır: Probeer dit heerlijke lamsgerecht dat langzaam in de oven wordt geroosterd om mals vlees te verkrijgen.
    2. Kirikkale-tarator: Een lokale variant van tarator, een verfrissende yoghurtsoep met komkommer en knoflook.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 318
    • Kenteken van het voertuig: 71

    Kırıkkale is een plek waar industrie, geschiedenis en natuur in harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, genieten van de rust van de natuur en de lokale keuken proeven.

    Batman-provincie (72)

    Batman, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en gevarieerde cultuur. De naam “Batman” zou terug kunnen gaan naar “Batı Raman”, wat het historische belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Batman Kalesi: Dit historische fort is een indrukwekkend herkenningspunt en biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Hasankeyf: Dit historische dorp aan de rivier de Tigris is rijk aan archeologische vindplaatsen en herbergt fascinerende grotwoningen.
    3. Malabadi-brug: Deze middeleeuwse brug is een technisch meesterwerk en een belangrijke historische structuur.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Batman Ciğ Köfte: Probeer deze pittige, rauwe gehaktballetjes, geserveerd in dunne plakjes pitabroodje.
    2. Lahmacun: Een soort Turkse pizza, dun belegd platbrood met gehakt, groenten en kruiden.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 488
    • Kenteken van het voertuig: 72

    Batman is een plek waar geschiedenis, natuur en cultuur in perfecte harmonie samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de schoonheid van de natuur en de gevarieerde lokale keuken proeven.

    Provincie Sirnak (73)

    Şırnak, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, prachtige natuur en culturele diversiteit. De naam “Şırnak” zou afgeleid kunnen zijn van “Şehr-i Nuh”, de historische naam van de stad, die het oude belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Sirnak Kalesi: Dit historische fort torent hoog boven de stad uit en biedt een indrukwekkend uitzicht op de omgeving.
    2. Cudi Dağı: Deze berg is een populaire bestemming voor wandelaars en natuurliefhebbers en biedt spectaculaire uitzichten.
    3. Silopi-grotten: Deze grotten zijn rijk aan archeologische schatten en getuigen van de lange geschiedenis van de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Sirnak Kebabı: Probeer deze heerlijke gegrilde vleesspiesjes, vaak geserveerd met pitabroodje en gegrilde groenten.
    2. Alsjeblieft Sabunu: Een traditioneel zeepproduct gemaakt van de vruchten van de Bıttım-boom, bekend om zijn huidverzorgingseigenschappen.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 486
    • Kenteken van het voertuig: 73

    Şırnak is een plek waar geschiedenis, natuur en cultuur in harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, de schoonheid van de natuur ervaren en de lokale keuken proeven, geïnspireerd door de regio.

    Provincie Bartın (74)

    Bartın, een provincie aan de Zwarte Zee in Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn ongerepte natuur, rijke geschiedenis en unieke cultuur. De naam “Bartın” kan afkomstig zijn van “Parthenios”, de oude naam van de rivier die door de regio stroomt.

    Attracties:

    1. Bartijn Kalesi: Dit historische kasteel biedt een adembenemend uitzicht over de stad en de rivier.
    2. Amasra: Dit pittoreske kustplaatsje staat bekend om zijn historische oude binnenstad, kasteel en stranden.
    3. Inkumu-strand: Een prachtig strand in de buurt van Bartın, ideaal om te ontspannen en te zwemmen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Bartin Pidesi: Probeer dit stevige flatbread, vaak geserveerd met een verscheidenheid aan toppings zoals vlees, groenten en kaas.
    2. Hamsi Tava: De regio staat bekend om zijn heerlijke gebakken ansjovis uit de Zwarte Zee.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 378
    • Kenteken van het voertuig: 74

    Bartın is een plek waar natuur, geschiedenis en cultuur elkaar ontmoeten. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de schoonheid van de kust en de lokale keuken proeven, geïnspireerd door de verse zeevruchten uit de regio.

    Provincie Ardahan (75)

    Ardahan, een provincie in het noordoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn prachtige natuur, rijke geschiedenis en diepgewortelde tradities. De naam “Ardahan” kan zijn afgeleid van “Ardvin”, de historische naam van de stad, die het oude belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Ardahan Kalesi: Dit historische kasteel is een herkenningspunt van de stad en biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Kari Kalesi: Nog een indrukwekkend kasteel, gelegen op een heuvel en met uitzicht op het omliggende platteland.
    3. Meer Cıldır: Dit grote meer is een paradijs voor vogelaars en biedt in de winter ook mogelijkheden voor ijsvissen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Çıldır Kavurma: Probeer dit heerlijke gerecht van gegrild vlees, vaak geserveerd met pitabroodje en verse ingrediënten.
    2. Ardahan Gozleme: Een lokale variant van Turkse dumplings gevuld met diverse hartige ingrediënten.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 478
    • Kenteken van het voertuig: 75

    Ardahan is een plek waar natuur, geschiedenis en tradities in harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, genieten van de schoonheid van de natuur en authentieke lokale gerechten proeven.

    Provincie Igdir (76)

    Iğdır, een provincie in het oosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, gevarieerde cultuur en natuurlijke schoonheid. De naam “Iğdır” zou afgeleid kunnen zijn van “Igidir”, de historische naam van de regio, die het belang van het gebied aangeeft.

    Attracties:

    1. Iğdır Kalesi: Dit historische kasteel is een herkenningspunt van de stad en biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Aralik Orenyeri: Een archeologische vindplaats met oude ruïnes die een kijkje bieden in het verleden van de regio.
    3. Tuzluca Gölü: Dit zoutmeer is een belangrijk vogelhabitat en biedt mogelijkheden om vogels te spotten.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Iğdır Bali: Probeer deze honing, bekend om zijn kwaliteit en unieke smaak.
    2. Kelle Paca: Een stevige soep gemaakt met schapenpoten en kruiden, een traditioneel gerecht uit de regio.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 476
    • Kenteken van het voertuig: 76

    Iğdır is een plek waar geschiedenis, cultuur en natuur hand in hand gaan. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, de diversiteit van de regionale cultuur ervaren en genieten van de natuurlijke schoonheid van de omgeving.

    Provincie Yalova (77)

    Yalova, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn natuurlijke schoonheid, recreatiemogelijkheden en historische betekenis. De naam “Yalova” kan zijn afgeleid van “Yalo”, de historische naam van de regio, die het belang van de ligging aan de kust aangeeft.

    Attracties:

    1. Atatürk-Kemal Kültür Parkı: Dit park is een populaire plek voor ontspanning en vrijetijdsactiviteiten met groene zones en een meer.
    2. Thermische bronnen: Yalova staat bekend om zijn hete thermale bronnen, die al eeuwenlang gewaardeerd worden om hun helende eigenschappen.
    3. Yürüyen Köşk (runninghuis): Dit historische gebouw, dat op wielen staat, heeft een interessante geschiedenis en is te bezichtigen.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Mudanya Zeytinleri: Probeer deze heerlijke olijven, lokaal geteeld en bekend om hun smaak en kwaliteit.
    2. Midye Dolma: Gevulde mosselen zijn een populaire visspecialiteit in de regio.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 226
    • Kenteken van het voertuig: 77

    Yalova is een plek waar natuur, ontspanning en geschiedenis samenkomen. Hier kunnen bezoekers genieten van de natuurlijke schoonheid van het kustlandschap, ontspannen in de thermale bronnen en de rijke culinaire diversiteit van de regio verkennen.

    Provincie Karabuk (78)

    Karabük, een provincie in het Zwarte Zeegebied van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, bloeiende industrie en natuurlijke schoonheid. De naam “Karabük” zou afgeleid kunnen zijn van “Kara-Bogaz”, wat “Zwarte Kloof” betekent, wat de geografische kenmerken van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Saffraan bolu: Deze historische stad staat op de Werelderfgoedlijst van UNESCO en staat bekend om zijn goed bewaarde Ottomaanse huizen en straten.
    2. Karabük Kalesi: Dit historische kasteel biedt een panoramisch uitzicht over de stad en het omliggende platteland.
    3. Eskipazar: Dit charmante dorpje vlakbij Karabük staat bekend om zijn traditionele architectuur en vakmanschap.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Saffraan Bolu Lokumu: Probeer deze zoete lekkernijen gemaakt met siroop, noten en kruiden, een lokale specialiteit.
    2. Etli Ekmek: Een lokale variant van platbrood met gegrild vlees en groenten.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 370
    • Kenteken van het voertuig: 78

    Karabük is een plek waar geschiedenis, industrie en natuur in harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, genieten van de schoonheid van de natuur en proeven van de lokale keuken, geïnspireerd door de traditionele smaken van de regio.

    Provincie Kilis (79)

    Kilis, een provincie in het zuidoosten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, culturele diversiteit en culinaire hoogstandjes. De naam “Kilis” zou afgeleid kunnen zijn van “Kilisia”, de historische naam van de stad, die het belang van de regio aangeeft.

    Attracties:

    1. Kilis Kalesi: Dit historische kasteel is een herkenningspunt van de stad en biedt inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Haci Mahmut Camii: Deze moskee is een prachtig voorbeeld van Ottomaanse architectuur en een belangrijke plaats voor gelovigen.
    3. Kilis Gaziantep Mutfak-museum: Een museum dat de culinaire geschiedenis van de regio en zijn beroemde gerechten tentoonstelt.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Kilis Kebabi: Probeer dit beroemde gerecht, mals vlees, gemarineerd en gegrild, geserveerd met pitabroodje en kruiden.
    2. Kilis Tatlısı: Een zoete lokale delicatesse gemaakt van noten, honing en stroop.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 348
    • Kenteken van het voertuig: 79

    Kilis is een plek waar geschiedenis, cultuur en culinaire hoogstandjes samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, genieten van de lokale keuken en de warme gastvrijheid van de regio ervaren.

    Provincie Osmaniye (80)

    Osmaniye, een provincie in het zuiden van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn rijke geschiedenis, natuurlijke schoonheid en culturele diversiteit. De naam “Osmaniye” eert het Ottomaanse Rijk, dat zijn stempel op de regio heeft gedrukt.

    Attracties:

    1. Osmaniye Kalesi: Dit historische kasteel torent hoog boven de stad uit en biedt een indrukwekkend uitzicht op de omgeving.
    2. Openluchtmuseum Karatepe-Aslantaş: Hier vindt u archeologische vindplaatsen en Hettitische reliëfs die licht werpen op de eeuwenoude geschiedenis van de regio.
    3. Kastabala (Hierapolis): Deze oude stad is rijk aan ruïnes en biedt inzicht in het Romeinse verleden van de regio.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Ali Nazik Kebabı: Probeer deze heerlijke kebab geserveerd met gegrild vlees, yoghurt en auberginepuree.
    2. Yünlüce Keklik: Een lokale specialiteit, gegrilde kwartel bereid met specerijen en kruiden.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 328
    • Kenteken van het voertuig: 80

    Osmaniye is een plek waar geschiedenis, natuur en cultuur in harmonie zijn. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden verkennen, genieten van de schoonheid van de natuur en de lokale keuken proeven, geïnspireerd door de smaken van de regio.

    Provincie Duzce (81)

    Düzce, een provincie in het noordwesten van Turkije, is een plaats die bekend staat om zijn indrukwekkende natuur, historische bezienswaardigheden en diverse activiteiten. De naam “Düzce” zou afgeleid kunnen zijn van “Düzce Pazarı”, de historische naam van de stad, die het belang van de regionale markt aangeeft.

    Attracties:

    1. Konuralp-museum: Dit museum presenteert archeologische vondsten uit de oude stad Konuralp en geeft inzicht in de geschiedenis van de regio.
    2. Akçakoca: Deze kustplaats staat bekend om zijn stranden, promenades en traditionele houten huizen.
    3. Güzeldere Selalesi: Deze watervallen zijn een populaire bestemming voor natuurliefhebbers en bieden de mogelijkheid tot wandelen en ontspanning.

    Culinaire hoogstandjes:

    1. Mihlama: Probeer dit hartige gerecht van polenta, kaas en boter dat erg populair is in de regio.
    2. Hamsi Pilavi: Een lokale versie van rijst met ansjovis uit de Zwarte Zee, vers gevangen en bereid.

    Praktische informatie:

    • Netnummer telefoon: +90 380
    • Kenteken van het voertuig: 81

    Düzce is een plek waar natuur, geschiedenis en activiteiten samenkomen. Hier kunnen bezoekers historische bezienswaardigheden bezichtigen, de schoonheid van de natuur ervaren en genieten van de rijke culinaire diversiteit van de regio.

    Conclusie

    De 81 provincies van Turkije zijn een weerspiegeling van de diversiteit, geschiedenis en aard van dit fascinerende land. Van de levendige metropolen als Istanbul en Ankara tot de afgelegen dorpen in de bergen van het Oosten, elke provincie biedt unieke inzichten in de rijke cultuur en geschiedenis van Turkije. Het adembenemende landschap, variërend van eindeloze kustlijnen en pittoreske baaien tot majestueuze bergen en weelderige valleien, maakt Turkije een paradijs voor natuurliefhebbers en avonturiers. Of u nu de oude ruïnes van Efeze verkent, traditionele gerechten proeft in de steegjes van Gaziantep of de levendige kunstscene van Istanbul ervaart, de 81 provincies van Turkije bieden talloze mogelijkheden voor onvergetelijke ervaringen en ontmoetingen.

    Deze 10 reisgadgets mogen niet ontbreken op uw volgende reis naar Türkiye

    1. Met kledingtassen: Organiseer je koffer als nooit tevoren!

    Als je veel reist en regelmatig met je koffer reist, ken je waarschijnlijk de chaos die zich daarin soms ophoopt, toch? Voor elk vertrek wordt er veel opgeruimd, zodat alles erin past. Maar weet je wat? Er is een superpraktisch reisgadget dat je leven gemakkelijker maakt: fietstassen of kledingtassen. Deze worden geleverd in een set en hebben verschillende maten, perfect voor het netjes opbergen van je kleding, schoenen en cosmetica. Hierdoor is je koffer binnen no-time weer klaar voor gebruik, zonder dat je uren hoeft te prutsen. Dat is briljant, nietwaar?

    aanbod
    Kofferorganizer Reiskleding Tassen 8 sets/7 kleuren Reizen...*
    • Waar voor je geld-BETLLEMORY pack dobbelstenen is...
    • Doordacht en verstandig...
    • Duurzaam en kleurrijk materiaal-BETLLEMORY-pakket...
    • Geavanceerdere pakken - als we reizen, hebben we...
    • BETLLEMORY-kwaliteit. Wij hebben een voortreffelijk pakket...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-14-41 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    2. Geen overtollige bagage meer: ​​gebruik een digitale bagageweegschaal!

    Voor iedereen die veel reist, is een digitale bagageweegschaal echt geweldig! Thuis kun je wellicht de normale weegschaal gebruiken om te controleren of je koffer niet te zwaar is. Maar dat is niet altijd even gemakkelijk als je onderweg bent. Maar met een digitale bagageweegschaal bent u altijd aan de veilige kant. Hij is zo handig dat je hem zelfs mee kunt nemen in je koffer. Dus als je op vakantie wat boodschappen hebt gedaan en bang bent dat je koffer te zwaar is, geen stress! Haal gewoon de bagageweegschaal tevoorschijn, hang de koffer eraan, til hem op en je weet hoeveel hij weegt. Super praktisch toch?

    aanbod
    Bagageweegschaal FREETOO Digitale bagageweegschaal Draagbaar...*
    • Gemakkelijk afleesbaar LCD-scherm met...
    • Meetbereik tot 50kg. De afwijking...
    • Praktische bagageweegschaal voor op reis, maakt...
    • Digitale bagageweegschaal heeft groot LCD-scherm met...
    • Bagageweegschaal gemaakt van uitstekend materiaal biedt...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-14-56 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    3. Slapen alsof je op wolken loopt: het juiste nekkussen maakt het mogelijk!

    Of u nu een lange vlucht, trein- of autoreis voor de boeg heeft: voldoende slapen is een must. En zodat je onderweg niet zonder hoeft te zitten, is een nekkussen een absolute must-have. Het hier gepresenteerde reisgadget heeft een slanke nekstang, die bedoeld is om nekpijn te voorkomen in vergelijking met andere opblaasbare kussens. Bovendien biedt een afneembare capuchon nog meer privacy en duisternis tijdens het slapen. Zo kunt u overal ontspannen en uitgerust slapen.

    FLOWZOOM Comfy Nekkussen Vliegtuig - Nekkussen...*
    • 🛫 UNIEK ONTWERP - de FLOWZOOM...
    • 👫 VERSTELBAAR VOOR ELKE KRAAGMAAT - onze...
    • 💤 De FLUWEEL ZACHTE, WASBARE & ADEMENDE...
    • 🧳 PAST IN ELKE HANDBAGAGE - onze...
    • ☎️ COMPETENTE DUITSE KLANTENSERVICE -...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-15-07 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    4. Comfortabel slapen onderweg: het perfecte slaapmasker maakt het mogelijk!

    Naast het nekkussen mag een hoogwaardig slaapmasker in geen enkele bagage ontbreken. Want met het juiste product blijft alles donker, of het nu in het vliegtuig, de trein of de auto is. Zo kunt u heerlijk ontspannen en tot rust komen op weg naar uw welverdiende vakantie.

    cozslep 3D-slaapmasker voor mannen en vrouwen, voor...*
    • Uniek 3D-ontwerp: het 3D-slaapmasker...
    • Trakteer uzelf op de ultieme slaapervaring:...
    • 100% lichtblokkering: ons nachtmasker is ...
    • Geniet van comfort en ademend vermogen. Hebben...
    • IDEALE KEUZE VOOR ZIJSLAAPS Het ontwerp van de...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-15-07 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    6. Geniet van de zomer zonder vervelende muggenbeten: de beetgenezer in focus!

    Bent u de jeukende muggenbeten op vakantie beu? Een hechthealer is de oplossing! Het maakt deel uit van de basisuitrusting, vooral in gebieden waar muggen talrijk zijn. Een elektronische stitch healer met een klein keramisch plaatje verwarmd tot ongeveer 50 graden is ideaal. Houd hem eenvoudig een paar seconden op de verse muggenbeet en de warmtepuls voorkomt het vrijkomen van de jeukbevorderende histamine. Tegelijkertijd wordt het muggenspeeksel door de hitte geneutraliseerd. Hierdoor blijft de muggenbeet jeukvrij en kun je ongestoord van je vakantie genieten.

    aanbod
    bijt weg - de originele hechtgenezer na insectenbeten...*
    • GEMAAKT IN DUITSLAND - ORIGINELE STITCH HEALER...
    • EERSTE HULP BIJ MUGGENBITS - beetgenezer volgens...
    • WERKT ZONDER CHEMIE - insectenpen wegbijten werkt...
    • EENVOUDIG TE GEBRUIKEN - Veelzijdige insectenstok...
    • GESCHIKT VOOR ALLERGIE-LIJKERS, KINDEREN EN ZWANGERE VROUWEN -...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-15-12 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    7. Altijd droog onderweg: de microvezel reishanddoek is de ideale metgezel!

    Wanneer je met handbagage reist, is elke centimeter in je koffer belangrijk. Een kleine handdoek kan het verschil maken en ruimte creëren voor meer kleding. Microvezeldoeken zijn bijzonder praktisch: ze zijn compact, licht en drogen snel - perfect voor tijdens het douchen of op het strand. Sommige sets bevatten zelfs een grote badhanddoek en een gezichtshanddoek voor nog meer veelzijdigheid.

    Pameil microvezelhanddoek set van 3 (160x80cm grote badhanddoek...*
    • ABSORBEREND & SNEL DROGEN - Onze...
    • LICHTGEWICHT EN COMPACT - Vergeleken met ...
    • ZACHT AAN - Onze handdoeken zijn gemaakt van...
    • GEMAKKELIJK TE REIZEN - Uitgerust met een...
    • SET VAN 3 HANDDOEKEN - Bij één aankoop ontvangt u een ...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-15-12 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    8. Altijd goed voorbereid: de EHBO-tas voor het geval dat!

    Niemand wil ziek worden op vakantie. Daarom is het belangrijk om goed voorbereid te zijn. Een EHBO-doos met de belangrijkste medicijnen mag daarom in geen enkele koffer ontbreken. Een EHBO-koffertas zorgt ervoor dat alles veilig opgeborgen is en altijd binnen handbereik is. Deze tassen zijn er in verschillende maten, afhankelijk van hoeveel medicijnen u mee wilt nemen.

    PILLBASE Mini-Travel EHBO-doos - Klein...*
    • ✨ PRAKTISCH - Een echte ruimtebespaarder! De mini...
    • 👝 MATERIAAL - De zakapotheek is gemaakt van...
    • 💊 VEELZIJDIG - Onze noodtas biedt...
    • 📚 SPECIAAL - Om de bestaande opslagruimte te benutten...
    • 👍 PERFECT - De doordachte ruimte-indeling,...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-15-12 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    9. De ideale reiskoffer voor onvergetelijke avonturen onderweg!

    Een perfecte reiskoffer is meer dan alleen een opbergdoos voor je spullen: het is je trouwe metgezel op al je avonturen. Het moet niet alleen robuust en slijtvast zijn, maar ook praktisch en functioneel. Met veel opbergruimte en slimme organisatiemogelijkheden helpt hij je alles georganiseerd te houden, of je nu een weekend de stad in gaat of op een lange vakantie naar de andere kant van de wereld.

    BEIBYE koffer, trolley, trolley koffer, reiskoffer ... *
    • MATERIAAL gemaakt van ABS-kunststof: het vrij lichte ABS...
    • GEMAK: 4 spinnerwielen (360° draaibaar): ...
    • DRAAGCOMFORT: Een in stappen verstelbare...
    • HOOGWAARDIG COMBINATIESLOT: met verstelbare ...
    • MATERIAAL gemaakt van ABS-kunststof: het vrij lichte ABS...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-15-17 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    10. Het ideale smartphone-statief: perfect voor individuele reizigers!

    Een smartphonestatief is de perfecte metgezel voor individuele reizigers die foto's en video's van zichzelf willen maken zonder voortdurend om iemand anders te hoeven vragen. Met een stevig statief kunt u uw smartphone veilig plaatsen en vanuit verschillende hoeken foto's of video's maken om onvergetelijke momenten vast te leggen.

    aanbod
    Selfie Stick Statief, 360° rotatie 4 in 1 selfie stick met...*
    • ✅【Verstelbare houder en 360° draaibaar...
    • ✅【Afneembare afstandsbediening】: schuif ...
    • ✅【Superlicht en praktisch om mee te nemen】: ...
    • ✅【Breed compatibele selfiestick voor ...
    • ✅【Eenvoudig te gebruiken en universeel...

    * Laatst bijgewerkt op 16.04.2024-15-17 om XNUMX:XNUMX uur / affiliate links / afbeeldingen en artikelteksten van de Amazon Product Advertising API. De getoonde prijs is mogelijk gestegen sinds de laatste update. De werkelijke prijs van het product op de website van de verkoper op het moment van aankoop is bepalend voor de verkoop. Het is technisch niet mogelijk om bovenstaande prijzen in real time bij te werken. De met een sterretje (*) gemarkeerde links zijn zogenaamde Amazon-voorzieningslinks. Als je op zo'n link klikt en via deze link een aankoop doet, ontvang ik een commissie over je aankoop. De prijs verandert voor jou niet.

    Over het matchen van items

    Reisgids van Marmaris: tips, activiteiten en hoogtepunten

    Marmaris: Uw droombestemming aan de Turkse kust! Welkom in Marmaris, een verleidelijk paradijs aan de Turkse kust! Als je geïnteresseerd bent in prachtige stranden, een bruisend nachtleven, historische...

    Ontdek de beste Instagram- en sociale media-fotospots in Didim: perfecte achtergronden voor onvergetelijke foto's

    In Didim, Turkije, vind je niet alleen adembenemende bezienswaardigheden en indrukwekkende landschappen, maar ook een schat aan plekken die perfect zijn voor Instagram en sociale media...

    Paklijst Turkije om uit te printen en af ​​te vinken voor je vlucht

    Vakantie in Turkije: de ultieme paklijst en checklist voor uw vakantie in Turkije Uw Turkije-avontuur staat op het punt te beginnen en u heeft uw reisplan en...
    - Werbung-

    Inhoudsopgave

    Trending

    Fotogeniek Bodrum: de beste Instagram-hotspots

    Bodrum op Instagram: Ontdek de mooiste fotohotspots Bodrum, de magische kuststad aan de Egeïsche Zee, staat niet alleen bekend om zijn prachtige stranden en levendige nachtleven...

    Hidirlik-toren in Antalya: een hedendaags getuigenis van de Romeinse tijd

    Waarom zou je de Hidirlik-toren in Antalya bezoeken? De Hidirlik-toren, een historisch monument in Antalya, biedt een fascinerende blik in de rijke geschiedenis...

    Dagtochten vanuit Kusadasi: aanbevelingen voor bezienswaardigheden en activiteiten

    Ontdek de leukste dagtochten vanuit Kusadasi. Lees meer over de meest populaire attracties en activiteiten in de omgeving, waaronder Efeze, Priene, Miletus, Didyma,...

    Boottochten vanuit Alanya: Verken de Turkse Rivièra op het water

    Alanya, gelegen aan de Turkse Rivièra, is een populaire badplaats voor toeristen van over de hele wereld. De stad staat bekend om zijn pittoreske stranden, de...

    Boottochten in Bodrum: Ontdek de schoonheid van de Egeïsche Zee

    Ontdek de adembenemende kustlijn van Bodrum tijdens boottochten: een maritiem avontuur wacht op u Bodrum, het pittoreske kustplaatsje aan de Turkse Egeïsche Zee, staat niet alleen bekend om zijn fascinerende...