Më shumë
  ShfaqjeKlinika Turkeyana StambollKlinika Turkeyana StambollKlinika Turkeyana StambollKlinika Turkeyana Stamboll

  Pse mbi 1000 njerëz zgjedhin klinikën Turkeyana në Stamboll çdo vit - Përvoja dhe informacioni i dorës së parë

  Në këtë artikull do të dëshironim të prezantojmë klinikën Turkana Istanbul prezantoj. Turkeyana Clinic është një klinikë e njohur bukurie në Stamboll, Turqi e specializuar në kirurgji estetike dhe trajtime estetike. Ekipi i profesionistëve me përvojë përpiqet të sigurojë standardin më të lartë të kujdesit dhe vëmendjes mjekësore. Klinika Turkeyana - Zgjedhja juaj kryesore për Kirurgjinë Estetike në Stamboll Klinika krenohet që u ofron pacientëve të saj kujdesin dhe trajtimin më të mirë duke përdorur teknologjinë më të fundit dhe inovative...

  Thirrje për donacione për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri: Tregoni solidaritet dhe mbështetje tani

  Të nderuar lexues, të gjithë jemi shumë të emocionuar për lajmin për tërmetin shkatërrues natën e së hënës, më 06 prill. Shkurt I tronditur në Turqi dhe Siri në vitin 2023. Më shumë se 40.000 njerëz kanë vdekur sipas burimeve zyrtare, shumë prej tyre kanë humbur shtëpitë dhe gjërat e tyre dhe kanë nevojë urgjente për ndihmë dhe mbështetje. Sipas vlerësimeve të qeverisë turke, më shumë se 20 milionë njerëz në Turqi janë prekur nga fatkeqësia e tërmetit. Ndihmë për...

  Këshilla për udhëtimin në Turqi 2023

  Fasetat e lira dhe implantet dentare në Stamboll - 8 arsye pse ia vlen!

  Për disa vite janë implantet dentare, veneers dhe të gjitha fushat e tjera të njohura të kujdesit dentar turizmi mjekësor botëror. Shumë njerëz po kërkojnë implante dentare të lira dhe shumë trajtime të tjera dentare...

  Zbuloni bukurinë e Pallatit të Madh: Vizitoni Muzeun e Mozaikut në Stamboll

  Muzeu i Mozaikut të Pallatit të Madh (turk: Büyük Saray Mozaikleri Müzesi) ndodhet në Pazarin Arasta pranë Sheshit Sultanahmet në Stamboll, Turqi. Se muze mozaikët e shtëpive...

  Si është moti në maj në Turqi? (temperatura, klima, koha e udhëtimit)

  Turqia ka një Mesdhe Klimë. Ai ndryshon shumë në rajone individuale të vendit. Turqia shtrihet në dy kontinente, pjesa më e vogël...

  10 Hotelet më të mira në Çolaklı, Turqi

  Vdes qyteti antik i Sidës dhe qyteti antik Seleykia (Etenna), shumë afër qytetit gjatë pushimeve tuaja në Çolaklı, mund të...

  22 ëmbëlsira të ëmbla turke që duhet të provoni

  Këto ëmbëlsira të njohura turke janë të ëmbla, unike dhe të shijshme! Ëmbëlsirat turke janë atje për të joshur shijet tuaja dhe për të kënaqur dëshirat tuaja për ëmbëlsi.

  Fener & Balat në Stamboll (Gjërat kryesore për të bërë, pamjet dhe guidat)

  Fener & Balat është një nga destinacionet më të njohura për turistët vendas dhe të huaj. Fener dhe Balat është një nga më të vlefshmet...

  Frymëzimi dhe idetë e pushimeve të Stambollit për vitin 2023

  10 gjëra interesante për të bërë në Kadikoy - lagjen më hippe të Stambollit

  Stambolli ka mbi 15 milionë banorë dhe është deri tani qyteti më i madh në mesin e destinacioneve evropiane të udhëtimit. Turneu Kadikoy është padyshim pjesë e...

  Kulla TV Camlica në Stamboll: pamje 360 ​​gradë e qytetit

  Der Fernsehturm Camlica (Türkisch: Çamlıca Kulesi) wird zu einem der neuen Wahrzeichen Istanbuls, das in letzter kohë die Neugier vieler Menschen geweckt hat. Wir...

  Frymëzimi dhe idetë e pushimeve në Rivierën Turke për vitin 2023

  10 Hotelet më të mira në Çolaklı, Turqi

  Qyteti antik Anë dhe qyteti antik Seleykia (Etenna), shumë afër qytetit gjatë pushimeve tuaja në Çolaklı, mund të...

  Guida e udhëtimit në Gazipasa: Zbuloni plazhet, hotelet dhe pamjet

  Gazipaşa është në Verë një nga vendet më të njohura për turizmin natyror në Antalia dhe është i vogël. Urbanizimi i shpejtë i kohëve të fundit ka bërë që aksesi i rajonit...

  Zbuloni kulturën e Antalias - Vizitoni pazaret dhe tregjet në Antalia dhe përjetoni ngutje dhe nxitim

  Pazaret dhe tregjet Guida e Antalisë Pazaret dhe tregjet nuk duhen humbur kur vizitoni Antalia. Antalia, një metropol i madh pushimesh me më shumë...

  10 atraksione që duhen parë nga Antalia, Turqi

  E njohur si një parajsë turistike në çdo cep, Antalia ka pamje të panumërta për të ofruar. Përveç qytetit historik nga kohët e lashta, ekziston një natyrë e rrallë...

  10 hotelet më të mira me 5 yje në Lara, Turqi

  Zona Lara Kundu e Antalias zakonisht përfshin hotele të nivelit të lartë me 5 yje me shërbime të pakufizuara. Hotel Lara buzë detit, shijoni diellin në...

  Eksploroni Kodrën Historike të Kalasë së Alanyas: 10 pamjet dhe aktivitetet më të mira

  Kodra e kalasë së Alanya, në turqisht Alanya Kalesi ka shumë për të ofruar.Që nga përfundimi i saj është një nga kështjellat mesjetare më të ruajtura. The...

  Frymëzimi dhe idetë turke të Egjeut për vitin 2023

  21 atraksione që duhen parë në Kusadasi që nuk mund t'i humbisni kur i vizitoni

  kusadası - Ndërsa treshja e detit, rërës dhe diellit është shumë e rëndësishme për pushuesit, bukuria natyrore, historia dhe...

  Lugina e fluturave Kelebekler pranë Oludenizit

  Lugina e fluturave (turqisht: Kelebekler Vadisi, anglisht: Butterfly Valley) ku shpatet e mprehta takohen me rërë të gjelbër, të artë dhe ujë të pastër kristal, dhe e listuar nga UNESCO në...

  Gryka Saklikent (Kanioni) në Egjeun Turk pranë Fethiye

  Një nga pamjet natyrore më interesante dhe mbresëlënëse në bregdetin e Likias është Gryka e Saklikentit (Saklikent Milli Parkı). Saklikent është një luginë dhe grykë e madhe,...

  31 pamje që duhen parë në Izmir, Turqi

  Izmiri është një nga më të bukurit provincat në detin Egje, pret miliona turistë çdo vit dhe është qyteti i tretë më i madh në Turqi. I njohur si...

  Zbuloni gurët e çmuar të Datca-s: Një udhëzues për natyrën, kulturën dhe aventurën

  Me detin e saj të mrekullueshëm dhe bukurinë natyrore është Datca veçanërisht popullor me pushuesit që duan të kalojnë një pushim familjar. Datça ist vom...

  15 arsye pse duhet të vizitoni Datca: Zbuloni vendet më të mira për t'u vizituar në vend

  Datça tërheq pushuesit kryesisht me gjirin dhe detin e pastër. Datça tërheq pushuesit me natyrën e saj të butë dhe vazhdon të presë...

  Mjekësia Estetike 2023 në Turqi

  Estetika e gjirit në Turqi - Mësoni rreth mundësive për zmadhimin, ngritjen dhe zvogëlimin e gjirit dhe merrni rezultatet më të mira

  Vdes estetike e gjoksit në Turqi ofron një sërë metodash për të përmirësuar pamjen e gjoksit. Një nga opsionet më të njohura është zmadhim gjoksi, ...

  10 klinikat më të njohura të transplantit të flokëve në Turqi: Zbuloni opsionet më të mira për trajtimet tuaja të bukurisë

  Turqia është një destinacion popullor për ata që janë të interesuar në transplantin e flokëve. Klinikat turke ofrojnë trajtime që përfshijnë metodat FUE dhe FUT. Mjekët dhe kirurgët...

  10 kirurgët plastikë dhe klinikat më të mira estetike në Stamboll - Zbuloni opsionet kryesore për trajtimet tuaja të bukurisë

  kirurgji estetike, operacionet estetike, kozmetika dhe kirurgjia plastike janë bërë një nga metodat më të njohura të trajtimit në mbarë botën vitet e fundit. Qëllimi kryesor i vizitorëve në këtë...

  Fasetat e lira dhe implantet dentare në Stamboll - 8 arsye pse ia vlen!

  Implantet dentare, fasetat dhe të gjitha trajtimet e tjera dentare kanë qenë fusha të njohura të turizmit mjekësor në mbarë botën për disa vite. Shumë njerëz po kërkojnë implante dentare të lira dhe shumë trajtime të tjera dentare...

  Mbjellja e flokëve të mjekrës në Turqi: Me këto 10 këshilla për rezultatin perfekt

  Transplantet e mjekrës janë një procedurë kozmetike gjithnjë e më e popullarizuar, veçanërisht tek meshkujt. Shumë meshkuj janë të pakënaqur me mjekrën e tyre, ose sepse nuk është mjaft e trashë...

  10 sallonet më të mira të bukurisë në Stamboll, Turqi - Zbuloni opsionet kryesore për kujdesin dhe trajtimet tuaja të bukurisë

  Sallonet e bukurisë janë një nga vendet e frekuentuara si nga femrat ashtu edhe nga meshkujt. Ajo mbart përmes ofertës trajtime bukurie pozitive për tuaj...

  Kirurgjia e qepallave në Turqi: Kostoja, procedura dhe rezultatet

  Kirurgjia e qepallave në Turqi - Një zgjedhje popullore për bukurinë dhe rininë Si një nga vendet lider në fushën e kirurgjisë estetike,...

  Euro - Lira Turke | kursi aktual i këmbimit

  PROVO - Lira turke
  EUR
  20,26
  USD
  18,97
  GBP
  22,93
  PLN
  4,33
  HUF
  0,05
  RON
  4,12
  CZK
  0,86
  RUB
  0,25
  BGN
  10,35
  CHF
  20,84
  DKK
  2,72
  HRK
  2,70
  NOK
  1,79
  Kr
  1,77

  Trending

  20 atraksione që duhen parë në Kemer që nuk mund t'i humbisni

  Si një nga bukuritë natyrore dhe zonat turistike historike të Antalias rrip shumë pamje të rëndësishme për të ofruar. Zona është e mbushur plot me pothuajse çdo stinë...

  kulturës në Turqi

  Muzeu Rahmi M. Koc Stamboll (Udhëzues)

  Si pjesë e Fondacionit të Muzeologjisë dhe Kulturës Rahmi M. Koç, Muzeu Rahmi M. Koc është një organizatë private jofitimprurëse kushtuar historisë së transportit, industrisë dhe komunikimit...

  13 atraksione që duhen parë në Adrasan, Turqi

  Adrasan është një nga resortet më të njohura në Antalia, i lidhur me qytetin Kumluca në bregdetin e Mesdheut. Adrasani është një nga parajsat e fshehura të Antalias, një vend ku gjelbërimi ka të ndryshme...

  29 atraksione që duhen parë në Kaş, Turqi

  Kaş është një nga rajonet më të pasura turistike në Mesdhe dhe një nga vendet e pakta të famshme në botë. Pozicioni i saj strategjik ka çuar në ndërtimin e shumë ndërtesave historike nga lashtësia...

  Eksploroni Kodrën Historike të Kalasë së Alanyas: 10 pamjet dhe aktivitetet më të mira

  Kodra e Kalasë së Alanyas, Alanya Kalesi në turqisht, ka shumë për të ofruar.Ka qenë një nga kështjellat mesjetare më të ruajtura që nga përfundimi i saj. Muri rreth kodrës së kalasë është...

  10 atraksione që duhen parë në Beşiktaş, Turqi

  Besiktas E vendosur në bregun e Bosforit të Evropës, është një nga lagjet më të vjetra dhe më historike në qytet. Në një zonë të Stambollit e njohur si qendër e kulturës dhe e arteve...

  Hip, në modë, popullore

  Një tabelë e detajuar e çmimeve aktuale për tarifat EFT dhe tarifat FAST për turqisht BANKEN mund të gjenden në faqen tonë të internetit. Tashmë është e mundur jashtë...

  Pikat kryesore të kuzhinës turke

  Zbuloni shumëllojshmërinë e kuzhinës turke - provoni 120 pjata tipike turke që nuk duhet t'i humbisni

  Gatimet turke që duhet të provoni! Kuzhina turke ka një histori të gjatë dhe përfaqëson traditën e kuzhinës së popujve turq nga...

  10 restorantet më të mira të qebapëve në Stamboll

  Në Stamboll ka shumë restorante të famshme të kuzhinës turke që janë të shijshme Qebap shërbejnë, por ka edhe disa xhevahire të fshehura që turistët apo...
  • Riviera Turke është një destinacion turistik veror në Turqi, hotele all inclusive në Antalia, Kemer, Belek, Side dhe Alanya në provincën e Antalias, plazhe të bukura dhe shumë histori historike dhe mbetje të lashta. Zona është veçanërisht e popullarizuar me udhëtarët me paketa dhe ofron shumë shërbime për familjet.
  • Bregdeti Lician në provincën perëndimore të Antalias përfshin resorte të veçanta bregdetare si Dalaman, Fethiye, Gocek, Daljan, Ülüdeniz, adrasan, Finike, Kalkan und Kas. Larg turizmit masiv, ka gjire të bukur dhe patara Plazhi, një nga plazhet më të bukura në bregdet. Destinacioni perfekt për pushuesit individualë. Ka gjithashtu shumë vende të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, me famë botërore Myra Varret shkëmborë, vendlindja e Shën Nikollës.
  • Egjeu turk në bregun perëndimor të Turqisë ka një nga destinacionet turistike unike si Bodrum me restorantet kryesore si Alacati dhe Burim afër Izmirit ose Kusadasit, Didim und Marmaris me plazhe te bukura. Aty gjenden edhe rrënojat e Efesit, shumë afër tempullit të Artemidës, një nga shtatë mrekullitë e botës.

  Përveç kësaj, destinacionet turistike urbane të Turqisë, Stambolli, Kapadokia në Anatolinë Qendrore dhe Anadollin Juglindor, të gjitha vendet e historisë.

  Blog i udhëtimeve në Turqi

  Dyqani i veshjeve Colin - produkte në modë dhe të përballueshme, personalizim, strategji e fortë marketingu

  Colin's është një markë turke e veshjeve e njohur për veshjet e saj elegante dhe të përballueshme. Gama e gjerë e produkteve të Colin përfshin veshje për femra, meshkuj dhe fëmijë...

  Dyqan veshjesh LC Waikiki - produkte në modë dhe të përballueshme, qëndrueshmëri, prani në internet

  LC Waikiki është një markë turke veshjesh e njohur për veshjet e saj elegante dhe të përballueshme. Gama e gjerë e produkteve të LC Waikiki përfshin produkte për femra dhe meshkuj...

  Dyqani i veshjeve DeFacto - produkte në modë dhe të përballueshme, gamë e gjerë, shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Defacto është një markë turke e veshjeve e njohur për veshjet e saj elegante dhe të përballueshme. Gama e gjerë e produkteve të Defacto përfshin veshje për femra, meshkuj dhe fëmijë...

  Dyqani i veshjeve Koton - produkte në modë dhe të përballueshme, shërbim i shkëlqyer ndaj klientit, prani në internet

  Koton është një markë turke e veshjeve e njohur për veshjet e saj elegante dhe të përballueshme. Koton ka një gamë të gjerë produktesh që mbulojnë femra, meshkuj dhe...

  Garanti Bank - Gjithçka që duhet të dini për bankën lider turke: hapja e një llogarie, shërbime dhe këshilla

  Garanti Bank është një nga bankat lider në Turqi dhe ofron shërbime të ndryshme për klientët privatë dhe korporata. Me një gamë të gjerë...

  Denizbank – Gjithçka që duhet të dini për bankën lider turke: hapja e një llogarie, shërbime dhe këshilla

  Denizbank është një nga bankat lider në Turqi dhe ofron shërbime të ndryshme për klientët privatë dhe korporata. Me një gamë të gjerë të...

  Yapı ve Kredi Bankası (Yapı Kredi) – Gjithçka që duhet të dini për bankën kryesore turke: hapja e një llogarie, shërbime dhe këshilla

  Yapı Kredi Bankası është një nga bankat lider në Turqi dhe ofron shërbime të ndryshme për klientët privatë dhe korporata. Yapı Kredi Bankası ofron...

  VakıfBank – Gjithçka që duhet të dini për bankën kryesore shtetërore të Turqisë: hapja e një llogarie, shërbime dhe këshilla

  VakıfBank është një nga bankat kryesore shtetërore në Turqi dhe ofron shërbime të ndryshme për klientët privatë dhe të biznesit. Me një gamë të gjerë të...

  QNB Finansbank - Gjithçka që duhet të dini për bankën kryesore të Turqisë: hapja e një llogarie, shërbime dhe këshilla

  QNB Finansbank është një nga bankat lider në Turqi dhe ofron shërbime të ndryshme për klientët privatë dhe të biznesit. Me një gamë të gjerë të...

  Halkbank - Gjithçka që duhet të dini për bankën më të madhe shtetërore të Turqisë: hapja e një llogarie, shërbime dhe këshilla

  Halkbank është një nga bankat më të mëdha shtetërore në Turqi dhe ofron një sërë shërbimesh si për klientët privatë ashtu edhe për bizneset. Halkbank ofron...

  Lajme