fillimblog udhëtimiVera 2023 Turqia është ndër destinacionet më tërheqëse të udhëtimit

Vera 2023 Turqia është ndër destinacionet më tërheqëse të udhëtimit

Rezervoni paketa të lira pushimesh në Turqi për vitin 2023

Shfaqje

Vdes Turqi ndodhet ne Verë një nga destinacionet më tërheqëse të udhëtimit me një përzgjedhje të madhe hotelesh me cilësi të lartë, orare të dendura fluturimesh dhe një program të pasur kulturor, sportiv dhe argëtues me një raport shumë të mirë çmim-performancë.

Vera 2023 Turqia është ndër destinacionet më tërheqëse të udhëtimit 2023 - Turkey Life
Vera 2023 Turqia është ndër destinacionet më tërheqëse të udhëtimit 2023 - Turkey Life

Turqia ofron pushime në një klasë më vete

Bregdeti jugor (Riviera Turke, Deti Mesdhe Lindor) i Turqisë rreth vendpushimeve Alanya, Antalia, rrip und Anë tërheq notarët dhe ata që kërkojnë relaksim me ngrohtësinë e saj Klimë, temperatura të buta të ujit, plazhe të gjata me rërë dhe gjire të bukur. Por Türkiye ka plazhe edhe më të bukura mesdhetare për të ofruar, të tilla si në bregun perëndimor, në Egjeun turk, ju mund të zgjidhni midis Mai und Shtator kaloni një pushim relaksues në plazh, si në Gadishullin Kuşadası ose kusadası, Marmaris, Didim und burim dhe vendpushimet e tjera bregdetare. Zgjedhja e hoteleve në Turqi ka opsione të ndryshme koncepti si vetëm shtrat, shtrat me Frühstück, Half Board, Full Board, All Inclusive dhe Ultra All Inclusive.

Me nisje javore nga më shumë se 35 aeroporte nisjeje në Gjermani, Austri, Zvicër dhe Holandë, fluturimet për në Turqi kanë një gamë të gjerë për të zgjedhur.

Njihuni me Turqinë si një rezervues i hershëm në një pushim aktiv ose udhëtim në qytet

Sepse gjurmë dhe mbetje nga lashtësia, bizantine apo osmane kohë mund të gjenden në të gjithë këtë vend historik.

Nëse dëshironi të rezervoni paraprakisht një udhëtim në Turqi, jo vetëm që keni mundësinë të kaloni një pushim relaksues buzë detit. Turqia është gjithashtu ideale për pushime aktive.

Zbritje të hershme të shpendëve dhe oferta speciale

Mendjet e zgjuara tashmë po planifikojnë udhëtimin e tyre të ardhshëm të madh në 2023. Shumë operatorë turistikë kanë aktivizuar tashmë ofertat e tyre të pushimeve për vitin e ardhshëm dhe po ofrojnë çmime me zbritje për rezervuesit e hershëm! Gjithashtu ia vlen të rezervoni biletat tuaja të avionit paraprakisht.

Këshilla të lira për pushimet për vitin 2023

Beteja e hershme e shpendëve tashmë ka filluar dhe me rritjen e çmimeve të udhëtimit, rezervimi është i vlefshëm falë zbritjeve në dispozicion. Kushdo që ka rezervuar tashmë pushimet në vitin 2023 do të përfitojë nga çmimet e reduktuara ndjeshëm. Sa më shpejt të merrni tuajën libër udhëtimi, aq më lirë bëhet. Nëse rezervoni rreth gjysmë viti përpara se të udhëtoni, mund të zgjidhni nga shumë oferta më të lira.

Krahasoni zbritjet e hershme të shpendëve për vitin 2023 tani

Esenciale të rëndësishme të udhëtimit të domosdoshëm për pushimet e ardhshme

Mjekësia estetike në Turqi

Zbuloni përfitimet e mjekësisë estetike përmes operacioneve dhe trajtimeve estetike në Turqi.

Në temën e artikujve që përputhen

21 atraksione që duhen parë në Kusadasi që nuk mund t'i humbisni kur i vizitoni

Kusadasi – Ndërsa treshja e detit, rërës dhe diellit është shumë e rëndësishme për pushuesit, bukuria natyrore, historia dhe...

Zbuloni Bukurinë e Bodrumit: Udhëzuesi i fundit për 20 pamjet më të mira

Bodrum është një nga parajsat e festave me shumë bukuri natyrore dhe vende historike për t'u vizituar. Me gjire, plazhe, qytete antike, kopshte, rrugë dhe...

Ishujt e Princave në Stamboll (Gjërat kryesore për të bërë, pamjet dhe qëndrimet, udhëtime ditore)

Ishujt e Princave (Prens Adaları në turqisht, kryesisht vetëm Adalar) janë një grup i vogël ishujsh në Detin Marmara, 10 deri në 23 kilometra në juglindje të Bosforit dhe komunës...

Trending

Si është klima në Turqi? (temperatura, klima, koha e udhëtimit)

Turqia ka një klimë mesdhetare. Ai ndryshon shumë në rajone individuale të vendit. Turqia shtrihet në dy kontinente, pjesa më e vogël...

Beyoglu, Galata, Karaköy dhe Tophane në Stamboll, Turqi (Pamjet më të mira, atraksione dhe këshilla)

Beyoglu është një nga lagjet më të njohura të Stambollit, i ndarë nga qyteti i vjetër nga Briri i Artë, i famshëm për atmosferën e tij të gjallë, Kullën Galata, Rrugën Istiklal...

Qyteti i Vjetër Sultanahmet në Stamboll, Turqi (Pamjet më të mira, atraksione dhe këshilla)

Sultanahmeti (Qyteti i Vjetër) është një nga atraksionet turistike më të njohura të Stambollit Sultanahmeti është një qendër turistike që ndërthur historinë, arkitekturën, kulturën dhe artin, lagjet historike dhe një...

Qiraja dhe kostoja e jetesës në Stamboll

Nëse po planifikoni të transferoheni në metropol, duhet të dini kostot e pritshme si i sapoardhur dhe i huaj në Stamboll. Më poshtë janë qiratë mesatare...