Mehr
  ПрикажиТурскана клиника ИстанбулТурскана клиника ИстанбулТурскана клиника ИстанбулТурскана клиника Истанбул

  Зошто 1000+ луѓе ја избираат клиниката Турцијаана во Истанбул секоја година - искуство и информации од прва рака

  Во оваа статија би сакале да ја претставиме клиниката Турскана Истанбул воведе. Turkeyana Clinic е реномирана клиника за убавина во Истанбул, Турција специјализирана за естетска хирургија и естетски третмани. Тимот од искусни професионалци се стреми да обезбеди највисок стандард на медицинска нега и внимание. Турскана клиника - Вашиот врвен избор за естетска хирургија во Истанбул Клиниката се гордее со тоа што на своите пациенти им обезбедува најдобра нега и третман со користење на најнова технологија и иновативни...

  Повик за донации за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија: Покажете солидарност и поддршка сега

  Почитувани читатели, сите сме многу возбудени од веста за разорниот земјотрес ноќта кон понеделник, 06-ти април. февруари Шокиран во Турција и Сирија во 2023 година. Според официјални извори, загинале повеќе од 40.000 луѓе, многумина ги загубиле своите домови и имоти и имаат итна потреба од помош и поддршка. Според проценките на турската влада, повеќе од 20 милиони луѓе во Турција се погодени од катастрофата од земјотресот. Помош за...

  Совети за патување Турција 2023 година

  Евтини фурнири и забни импланти во Истанбул - 8 причини зошто вреди!

  За неколку години се забни импланти, Фурнири и сите други популарни области на стоматолошка заштита медицински туризам ширум светот. Многу луѓе бараат евтини забни импланти и многу други стоматолошки третмани...

  Откријте ја убавината на Големата палата: Посетете го Музејот на Мозаик во Истанбул

  Музејот на мозаикот на Големата палата (турски: Büyük Saray Mozaikleri Müzesi) се наоѓа во чаршијата Араста во близина на плоштадот Султанахмет во Истанбул, Турција. Тоа музеј куќи мозаици...

  Какво е времето во мај во Турција? (температура, клима, време на патување)

  Турција има Медитеран климата. Многу варира во поединечните региони на земјата. Турција се наоѓа на два континента, помалиот дел...

  10 најдобри хотели во Чолакли, Турција

  Умре античкиот град Сиде и античкиот град Селејкија (Етена), многу блиску до градот за време на вашиот одмор во Чолакли, можете да...

  22 слатки турски десерти што мора да ги пробате

  Овие популарни турски десерти се слатки, уникатни и вкусни! Турските десерти се таму за да ги заведат вашите пупки за вкус и да ја задоволат вашата желба за сладост.

  Фенер и Балат во Истанбул (најдобри работи што треба да се прават, знаменитости и водич)

  Фенер и Балат е нешто што мора да се види и е една од најпопуларните дестинации за домашните и странските туристи. Фенер и Балат е еден од највредните...

  Инспирација и идеи за одмор во Истанбул за 2023 година

  Инспирации и идеи за одмор во турската ривиера за 2023 година

  10 најдобри хотели во Чолакли, Турција

  Античкиот град Страна и античкиот град Селејкија (Етена), многу блиску до градот за време на вашиот одмор во Чолакли, можете да...

  Водич за патување во Газипаша: Откријте плажи, хотели и знаменитости

  Газипаша е во Лето едно од најпопуларните места за природен туризам во Анталија и е мал. Неодамнешната брза урбанизација го направи пристапот на регионот...

  Откријте ја културата на Анталија - посетете ги чаршиите и пазарите во Анталија и искусете ја гужвата и вревата

  Водич за чаршии и пазари во Анталија Базарите и пазарите не се пропуштаат при посета на Анталија. Анталија, голема метропола за одмор со повеќе...

  10 задолжителни атракции од Анталија, Турција

  Позната како туристички рај на секој агол, Анталија има безброј знаменитости да понуди. Покрај историскиот град од античко време, тука е и ретка природна...

  10-те најдобри хотели со 5 ѕвезди во Лара, Турција

  Областа Лара Кунду во Анталија обично вклучува хотели со висока класа со 5 ѕвезди со неограничени услуги. Хотел Лара покрај море, уживајте во сонцето во...

  Истражете го историскиот замок во Аланија: Топ 10 знаменитости и активности

  Ридот на замокот на Alanya, на турски Alanya Kalesi, има многу да понуди.Од неговото завршување е еден од најдобро зачуваните средновековни замоци. На ...

  Турските егејски инспирации и идеи за 2023 година

  21 задолжителни атракции во Кушадаси кои не можете да ги пропуштите кога ќе ги посетите

  Кушадаси - Додека триото море, песок и сонце им е многу важно на туристите, природната убавина, историјата и...

  Долината на пеперутките Келебеклер во близина на Олудениз

  Долината на пеперутките (турски: Kelebekler Vadisi, англиски: Butterfly Valley) каде остри падини се среќаваат со зелен, златен песок и кристално чиста вода, а на листата на УНЕСКО во...

  Клисурата Сакликент (Кањон) на турскиот Егеј кај Фетије

  Една од најинтересните и највпечатливите природни глетки на брегот на Ликија е клисурата Сакликент (Saklikent Milli Parkı). Сакликент е огромна долина и клисура,...

  31 место што мора да се види во Измир, Турција

  Измир е еден од најубавите провинции во Егејското Море, секоја година прима милиони туристи и е трет по големина град во Турција. Познат како...

  Откријте ги скриените скапоцени камења на Даца: Водич за природата, културата и авантурата

  Со своето прекрасно море и природна убавина е Датка особено популарен кај туристите кои сакаат да поминат семеен одмор. Datca ist vom...

  15 причини зошто треба да ја посетите Datca: Откријте ги најдобрите места за посета во местото

  Datça привлекува туристи главно со заливот и чистото море. Datça привлекува туристи со својата блага природа и продолжува да биде домаќин на...

  Естетска медицина 2023 година во Турција

  Топ 10 реномирани клиники за трансплантација на коса во Турција: Откријте ги најдобрите опции за вашите третмани за убавина

  Турција е популарна дестинација за оние кои се заинтересирани за трансплантација на коса. Турските клиники нудат третмани кои ги вклучуваат методите FUE и FUT. Лекарите и хирурзите...

  10 најдобри пластични хирурзи и естетски клиники во Истанбул - Откријте ги најдобрите опции за вашите третмани за убавина

  Козметичка хирургија, естетските операции, козметиката и пластичната хирургија станаа еден од најпопуларните методи на лекување во светот во последниве години. Главната цел на посетителите на оваа...

  Евтини фурнири и забни импланти во Истанбул - 8 причини зошто вреди!

  Денталните импланти, фурнирите и сите други стоматолошки третмани се популарни области на медицинскиот туризам ширум светот веќе неколку години. Многу луѓе бараат евтини забни импланти и многу други стоматолошки третмани...

  Трансплантација на коса на брада во Турција: Со овие 10 совети за совршен резултат

  Трансплантацијата на брада е сè попопуларна козметичка процедура, особено кај мажите. Многу мажи се незадоволни со својата брада, или затоа што не е доволно густа...

  10 најдобри салони за убавина во Истанбул, Турција - Откријте ги најдобрите опции за вашата нега и третмани за убавина

  Салоните за убавина се едно од местата што ги посетуваат и жени и мажи. Тоа носи преку понудените третмани за убавина позитивно на вашиот...

  Операција на очните капаци во Турција: цена, процедура и резултати

  Хирургија на очните капаци во Турција - популарен избор за убавина и младост Како една од водечките земји во областа на естетската хирургија,...

  евро - турски лири | тековниот девизен курс

  ПРОБАЈ - Турска лира
  евра
  20,26
  долари
  18,97
  ГБП
  22,93
  PLN
  4,33
  HUF
  0,05
  РОН
  4,12
  CZK
  0,86
  Бришење
  0,25
  лева
  10,35
  CHF
  20,84
  DKK
  2,72
  HRK
  2,70
  NOK
  1,79
  SEK
  1,77

  Trending

  20 задолжителни атракции во Кемер кои не можете да ги пропуштите

  Како една од природните убавини и историските туристички области на Анталија појас многу важни знаменитости да се понудат. Областа е раздвижена со речиси секоја сезона...

  културата во Турција

  Рахми М. Коч Музеј Истанбул (Водич)

  Како дел од Фондацијата за музеологија и култура Рахми М. Коч, музејот Рахми М. Коч е приватна непрофитна организација посветена на историјата на транспортот, индустријата и комуникацијата...

  13 задолжителни атракции во Адрасан, Турција

  Адрасан е едно од најпопуларните одморалишта во Анталија, поврзано со градот Кумлуча на брегот на Средоземното Море. Адрасан е еден од скриените рајови на Анталија, место каде зеленилото има различни...

  29 задолжителни атракции во Каш, Турција

  Каш е еден од најбогатите туристички региони на Медитеранот и едно од ретките познати места во светот. Нејзината стратешка позиција доведе до изградба на многу историски градби од антиката...

  Истражете го историскиот замок во Аланија: Топ 10 знаменитости и активности

  Ридот на замокот Аланија, Аланија Калеши на турски, има многу да понуди.Тој е еден од најдобро зачуваните средновековни замоци од неговото завршување. Ѕидот околу ридот на замокот е...

  10 задолжителни атракции во Бешикташ, Турција

  Бешикташ Сместено на брегот на Босфорот во Европа, тоа е едно од најстарите и најисториските населби во градот. Во областа на Истанбул позната како центар за култура и уметност...

  Ангесагт

  Детална тековна табела за цени за такси EFT и FAST такси за турски јазик банки може да се најде на нашата веб-страница. Сега е можно надвор од ...

  Определување на турската кујна

  Откријте ја разновидноста на турската кујна - пробајте 120 типични турски јадења кои не треба да ги пропуштите

  Турски јадења што мора да ги пробате! Турската кујна има долга историја и ја претставува кулинарската традиција на турските народи со...

  10 најдобри ресторани за ќебапи во Истанбул

  Во Истанбул има многу познати ресторани со турска кујна кои се вкусни Кебаб служат, но има и некои скриени скапоцени камења кои туристите или...
  • Турската ривиера е летна туристичка дестинација во Турција, сите инклузивни хотели во Анталија, Кемер, Белек, Сиде и Аланија во провинцијата Анталија, прекрасни плажи и многу историски приказни и антички остатоци. Областа е особено популарна кај патниците со аранжмани и нуди многу услуги за семејствата.
  • Ликискиот брег во западната провинција Анталија вклучува посебни поморски одморалишта како Даламан, Фетије, Гечек, Далјан, Алудениз, адрасан, Фонике, Калкан und Kas. Настрана од масовниот туризам, има прекрасни заливи и Патара Плажа, една од најубавите плажи на брегот. Совршена дестинација за индивидуални туристи. Исто така, постојат многу места на светско наследство на УНЕСКО, светски познати Мира Карпести гробници, родното место на Свети Никола.
  • Турскиот Егеј на западниот брег на Турција има една од уникатните туристички дестинации како Бодрум со врвни ресторани како Алакати и Чешми во близина на Измир или Кушадаси, Didim und Мармарис со прекрасни плажи. Тука се и урнатините на Ефес, многу блиску до храмот на Артемида, едно од седумте светски чуда.

  Покрај тоа, турските урбани туристички дестинации, Истанбул, Кападокија во Централна Анадолија и Југоисточна Анадолија, сите места на историјата.

  Блог за патувања во Турција

  Продавница за облека Колин - модерни и достапни производи, персонализација, силна маркетинг стратегија

  Colin's е турски бренд за облека познат по својата стилска и достапна облека. Широката палета на производи на Колин вклучува женска, машка и детска облека...

  Продавница за облека LC Waikiki - модерни и достапни производи, одржливост, онлајн присуство

  LC Waikiki е турски бренд за облека познат по својата стилска и прифатлива облека. Широката палета на производи на LC Waikiki вклучува женски, машки...

  Продавница за облека DeFacto - модерни и достапни производи, широк асортиман, одлична услуга за клиентите

  Дефакто е турски бренд за облека познат по својата стилска и прифатлива облека. Широкиот асортиман на производи на Defacto вклучува женска, машка и детска облека...

  Продавница за облека Котон - модерни и достапни производи, одлична услуга за клиенти, присуство на интернет

  Котон е турски бренд за облека познат по својата стилска и достапна облека. Котон има широк асортиман на производи кои опфаќаат женски, машки и...

  Garanti Bank - Сè што треба да знаете за водечката турска банка: отворање сметка, услуги и совети

  Garanti Bank е една од водечките банки во Турција и нуди различни услуги за приватни и корпоративни клиенти. Со широк асортиман...

  Денизбанк – Сè што треба да знаете за водечката турска банка: отворање сметка, услуги и совети

  Денизбанк е една од водечките банки во Турција и нуди различни услуги за приватни и корпоративни клиенти. Со широк спектар на...

  Yapı ve Kredi Bankası (Yapı Kredi) – Сè што треба да знаете за водечката турска банка: отворање сметка, услуги и совети

  Yapı Kredi Bankası е една од водечките банки во Турција и нуди различни услуги за приватни и корпоративни клиенти. Yapı Kredi Bankası нуди...

  VakıfBank – Сè што треба да знаете за водечката државна банка во Турција: отворање сметка, услуги и совети

  VakıfBank е една од водечките државни банки во Турција и нуди различни услуги за приватни и деловни клиенти. Со широк спектар на...

  QNB Finansbank - Сè што треба да знаете за водечката банка во Турција: отворање сметка, услуги и совети

  QNB Finansbank е една од водечките банки во Турција и нуди различни услуги за приватни и деловни клиенти. Со широк спектар на...

  Халкбанк - Сè што треба да знаете за најголемата државна банка во Турција: отворање сметка, услуги и совети

  Халкбанк е една од најголемите државни банки во Турција и нуди различни услуги и за приватни и за деловни клиенти. Халкбанк нуди...

  Вести