Mehr
  почетокТурска ривиераAlanyaТоп 9 дестинации за одмор во Аланија: Откријте ги најдобрите дестинации во...

  Топ 9 дестинации за одмор во Аланија: Откријте ги најдобрите дестинации за патување во Турција

  Резервирајте евтини пакети за одмор во Турција за 2023 година

  Прикажи

  9 најдобри места за одмор во Аланија 2023 година - Животот во Турција
  9 најдобри места за одмор во Аланија 2023 година - Животот во Турција

  Alanya има многу места за да го направи вашиот одмор совршен. Има многу одморалишта во Аланија кои нудат одлични опции за хотели и активности.

  Кои места за одмор во Аланија се најдобри?

  1. Конакли: Конакли е област со најлуксузно сместување во Аланија и популарна дестинација за домашни и странски туристи. Доколку сакате да живеете во овие луксузни места и да искусите бескрајна удобност, Конакли е вистинското место за вас.
  2. Окурчалар: Окурчалар е уште една област позната по своите хотели и одморалишта со 5 ѕвезди во Окурчалар. Лесен пристап до водни паркови, плажи и многу други удобности.
  3. Турците: Türkler привлекува туристи со своите прекрасни одморалишта и нуди хотели погодни за сите гости.
  4. Incecum: Уште еден омилен Влакно во Аланија е плажата Инцекум, која има топло плитко море и се наоѓа во областа Инџекум. Регионот Инџекум е познат не само по плажите, туку и по хотелите со сеопфатен избор.
  5. Авсалар: Познат по своите чисти плажи, пространите зелени градини, Авсалар има по нешто за секого. Овде можете да се опуштите, да пешачите и да играте разни спортови.
  6. Махмутлар: Во оваа област со чисти и тивки плажи можете да уживате во мирен одмор далеку од гужвата во споредба со другите области.
  7. оба масло: По површина е мала, но развиена област. Овде ќе најдете многу места, како што се продавници за алкохол и продавници за сувенири.
  8. Каргичак: Каргичак е познат по долгото крајбрежје, кое се карактеризира со лесен пристап до плажите покрај брегот. Доколку барате хотел со поглед на море или луксузно одморалиште, Каргичак е вашиот најдобар избор.
  9. Kestel: Плажата Кестел е една од најпознатите плажи во Аланија. На оваа плажа во Кестел многумина можат активности да се преземат, особено подводно нуркање. Многу ги има и во Кестел место.

  Незаменливи важни работи за патување за следниот одмор

  Естетска медицина во Турција

  Откријте ги придобивките од естетската медицина преку естетските операции и третмани во Турција.

  На тема за совпаѓање ставки

  Истражете го историскиот замок во Аланија: Топ 10 знаменитости и активности

  Ридот на замокот Аланија, Аланија Калеши на турски, има многу да понуди.Тој е еден од најдобро зачуваните средновековни замоци од неговото завршување. На ...

  10 најдобри хотели на плажата Клеопатра во Аланија, Турција

  Плажата Клеопатра долга 2 километри во Аланија на турската ривиера е именувана по египетската кралица Клеопатра, која прошетала во морето овде...

  Топ 5 трговски центри во Аланија: Откријте ги најдобрите места за купување

  Аланија стана една од најпрестижните дестинации на плажа во Турција, привлекувајќи многу туристи секоја година со своите летувалишта со сеопфатно вклучување, вили на плажа и високи продавници. Со...

  Trending

  Промена на пари во Аланија: најдобри места и методи

  Кога патувате во Аланија, важно е да бидете свесни за опциите за размена на валута. Постојат голем број начини да се соберат пари за купување,...

  Тури со брод од Аланија: Истражете ја турската ривиера на вода

  Аланија, која се наоѓа на турската ривиера, е популарно одморалиште за туристи од целиот свет. Градот е познат по своите живописни плажи, неговите...

  Излегување во Аланија - Откријте различни барови, клубови и ресторани

  Аланија, популарната дестинација за одмор на турската ривиера, нуди широк спектар на забава за ноќните активни луѓе. Без разлика дали барате пријатна...

  Откријте ги најдобрите плажи во Аланија: Крајниот водич за плажа

  Врвен водич за плажа во Аланија Врвниот водич за плажата Аланија до најпопуларните места за капење во Турција. Аланија е град и област...